Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Jquery add/removeClass problemi

Merhaba arkadaşlar,
Yazdığım bir sistemde üye işlem paneli için jquery kullanıyorum fakat addClass ve removeClass fonksiyonlarıyla alakalı bir sorunum var. Önce ekteki görsele bakarsanız sevinirim, sorunu görsel üzerinden anlatacağım.

Şimdi, "Bölümler", "Bildirimler" ve "Hesap" sekmeleri 'a' tag'iyle oluşturulmuş basit bağlantılar. Bu bağlantılardan herhangi birine tıklanıldığında Jquery ile kaçınsına tıklanıldığını öğrenip ona göre o 'a' tag'ine addClass("sekmeSecili") şeklinde bir sınıf atıyorum. Bu a tag'lerinin hemen altında ise 3 adet "panelKutu" class'ına sahip div'im var. Ve kaçıncı a'ya tıklanılmışsa o indis'e sahip "panelKutu"yu toggle(); ile görünür kılıyorum. Buraya kadar herangi bir problemim yok. Fakat atıyorum kullanıcı hesap sekmesine tıkladı ve hesap seçeneklerini açtı, daha sonra tekrar tıklayıp kapattığında 3. a tag'inde "sekmeSecili" class'ı kalıyor. Bu addClass fonksiyonunu toggle(); mantığında kullanmanın bir yolu yok mudur? Yani ilk tıklama addClass istediğim class'ı verecek ikinci tıklamada ise silecek?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Ekli Dosyalar

+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

  • hsn adlı üyenin fotoğrafı
    12 yıl önce yazılmış
    2 cevap - 6 soru
    Jquey Api'yi incelerken gözümden kaçmış sanırım arkadaşlar. Tam da bahsettiğim gibi toggleClass(); fonksiyonu varmış. Sorunum halloldu.