Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Çözünürlükten etkilenmeyen site

Merhabalar bir proje üzerinde çalışıyorum ve css de çözünürük konusunda sıkıntı yaşadım ben css yi yazarken her türlü alanın genişliğini ve yüksekliğini % olarak veriyorum. Ancak çok yüksek çözünürlükte çalışıyorum ve çözünürlüğü yükseltince ufak tefek kaymalar oluyor bunun önüne nasıl geçerim. Yani SAyfa tasarımı her çözünürlükte aynı görünecek :)
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  bu söylediğiniz problemler standart web siteleri dışında çalışıldığında genelde ortaya çıkıyor. Mesela standardı kendiniz belirleyin bence 950 px genişlik standart yükseklik sorun değil nasıl olsa scrool var ben bottom scrool kısmını sevmiyorum. Sitenizi 950px'de standart yaparsanız. 1024 çözünürlük de bile sorun olmaz 800*600'de ancak sorun çıkartır ki o çözünürlüğü kullan varmı bilmiyorum. Bunun nedeni genişliğin her zaman çözünürlükten düşün olmasından kaynaklanıyor. Bu yüzden hata vermiyor.

Cevaplar

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  inan kardesim aynı sıkıntı bendede var. php ile bir yonetım paneli yapıoorum. sol üst kenara radius verdigim alan var.. 1440 * 900 pixelde hersey normal. 1024*768 pixelde sol blocklar araya kayıyor. normalde % olarak cozuluyor ama pixel kücülüp büyüdükce tasarimda fark degisior.