Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Fakepath

2 Gündür hatasını aradığım image upload işleminde (internet explorer 9 da) hatayı sonunda buldum. Jquery ile dosya yolunu gönderdiğimde c:\fakepath\dosyaadi şeklinde gönderiyor. Dosyanın tam yolunu güvenlik nedeniyle gizliyormuş ie9. Acaba ie 9 ile birlikte dosya upload işlemi yapılamayacak mı bundan sonra diye bir soru geliyor aklıma ama asıl sorum şu: Internet Explorer 9 da dosyanın tam yolunu sunucuya nasıl göndeririz?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • halidaltuner adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  144 cevap - 4 soru
  Kodu paylaşabilir misiniz?
 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  baseurl ile sayfa urlsini alıp diğer klasörlerinide eklemeni öneririm. dosya adında zannetmiştim ben problemi bu hiç aklıma gelmedi bu sonucu nasıl öğrendin açıklama şansın varmı ?
  • teacher0610 adlı üyenin fotoğrafı teacher0610
   2 aydır uğraştığım bir projede image upload bölümü var. IE 8 de sorunsuz çalışıyordu sadece bir input zaten (type file). Ne zamanki windows 7 ie 9 güncellemesi yaptı, ozamandan beri sitenin upload bölümleri çalışmamaya başladı. Epeyce araştırdım ve ensonunda ie9 un güvenlik gereği yerel dosya pathlerini gizlediğini öğrendim. Buna kullanıcının izin vermesi gerekiyor. Internet explorer da internet seçenekleri -> güvenlik -> özel düzey -> Dosyaları bir sunucuya karşıya yüklerken yerel dizin yolunu ekle bölümünün etkinleştirilmesi gerekiyor. Ancak bu bana çok saçma geliyor. Her kullanıcı bu ayarı yapamayacaktır dolayısıyla birçok sitenin upload modülü çalışmayacaktır. Sadece güvenlik sertifikası olan java appletlar ile dosya upload işlemine müsade ediyormuş ie9 bu ayar aktif değilse. Ben de bu sorunu kod ile aşabilirmiyim diye uğraşıp duruyorum ....
   12 yıl önce yazılmış