Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Jquery ile Iframe içersindeki elementlere css özellik atama

Sayfamda aşağıdaki gibi bir iframe var .
<iframe frameborder="0" scrolling="auto" src="http://www.site.com/" hspace="0" name="fancybox-frame1302993380315" id="fancybox-frame"></iframe>


Ben bu iframe içindeki elementlere css özelliği atamak istiyorum. örnek olarak linklerin arkaplan rengini değiştirmek için şöyle bir kod yazdım ama çalışmadı. Araştırdığım kadarıyla genelde bu şekilde kullanım var. Ama bende olmadı bir türlü.
$("#fancybox-frame").load(function(){
	$('#fancybox-frame').contents().find("a").css("background-color","#BADA55");
});
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  merak ettiğim neden javascrtip ile yappıyorsun bu işlemi direk bir css yazman yeterli ki yaptığında doğru ama bence hatan hiyerarşik sistemden kaynaklanıyor tam olaran neyin içinde ise buna göre bir css vermeni tavisye ederim örnek olarak #url # deneme .url{float:left;} gibi içinde bulunduğu id leri ve classları da bence başına eklemesin bu sayede ilk olarak senin gönderdiğin css çalışacaktır.
  • Alexander adlı üyenin fotoğrafı Alexander
   aslında yapmak istediğim bu değil tabiki ama iframe içerisinde hiç bir elemente müdahele edemiyorum. iframe içerisinde gösterdim url başka bir sitenin url si onun için böyle bir yol deniyorum. ben iframe içerisindeki elementlere nasıl ulaşabilirim amacım onu öğrenmekti onun için soru anlaşılır olsun diye böyle bir yol seçtim
   12 yıl önce yazılmış
  • uralozden adlı üyenin fotoğrafı uralozden
   söylediğini bildiğim her türlü yöntemle denedim ama sende de olduğu gibi başarılı olamadım :( üzgünüm valla elimden geleni yaptım ama sanırım iframe deki bir nesnenin css'ini değiştiremiyorsun. Bu arada iframe çok eski ve çok güvensiz bir teknoloji neden kullanıyorsun hala?.
   12 yıl önce yazılmış
  • Alexander adlı üyenin fotoğrafı Alexander
   zamanını ayırıp denediğin için teşekkür ederim. modal pencereler için jquery fancybox eklentisini kullanıyorum. Modal da başka bir sitenin içeriğini görüntülüyorum . bunun için siteyi iframe içerisinde açtırıyorum.
   12 yıl önce yazılmış
 • necmettin adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  80 cevap - 0 soru
  Kendi sitenden yüklediğin sayfalar hariç iframe içerisindeki hiçbir sitenin CSS'ine müdahale edemezsin. Çok uğraştım zamanında, ne taklalar attım ama maalesef mümkün olmuyor.
  • Alexander adlı üyenin fotoğrafı Alexander
   hadi ya bu kötü oldu şimdi iş çıktı desene ....
   12 yıl önce yazılmış
  • necmettin adlı üyenin fotoğrafı necmettin
   Ama sayfa eğer sadece görüntülenecekse, çalıştırılmayacaksa, sunucu tarafında örneğin CURL ile sayfayı alıp gönderen bir PHP sayfası yazarak sayfada istediğin değişikliği yaptırabilirsin. Elbette bu yöntem çok uğraştırıyor, linkleri düzeltmek gerekiyor, sayfanın yüklediği CSS/JS dosyalarının doğru yerlerden okunmasını sağlaman gerekiyor, JS kodları sonradan çalışmayacağı için onları dış sayfaya çekmek gerekiyor, vs. vs.
   12 yıl önce yazılmış
  • Alexander adlı üyenin fotoğrafı Alexander
   aslında şuan dediğin şekilde kullanıyorum. (www.arasozluk.com) . Ben verileri çektiğim sitelere yönlendirerek göstermenin hem onlar açısından daha iyi olacağını hemde benim işimi kolaylaştıracağını düşünerek böyle bir şey yapabilirmiyim demiştim ama olmayacak galiba iframe ile.
   12 yıl önce yazılmış