Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Ziyaretçi sayacı

Merhaba,
asp .Net (c#) yaptığım bir siteye counter koymak gerekiyor, fakat bu counter'ın offline çalışması lazım. Aksi takdirde site daha test aşamasında olduğundan ben visual studio'dan (localhost'tan) çalıştırdığımda da counter artıyor. Bunun olmasını istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • MoneyGreen adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  43 cevap - 2 soru
  2 yöntem kullanabilirsin. Birincisi siteyi upload ettikten sonra ziyaretçi tablonu boşaltacaksın, ikincisi ise ziyaretçileri kaydederken gelen kişinin IP adresine bak eğer gelen ziyaretçi localden gelen ziyaretçi ise kaydetme.
  • hilmisu adlı üyenin fotoğrafı hilmisu
   ziyaretçileri kaydettiğim herhangi bir yer yok, siteyi açtığında karşına login ekranı geliyor. Ona göre kullanıcıları kaydediyorum. " o zaman kullanıcı kaç kere girmiş onun sayısını tut" diyebilirsin, o da işe yaramaz. Çünkü, her kullanıcının yetkileri farklı ve hepsini benim de test etmem gerekiyor. Gelen kullanıcının ip'si nasıl alınıyor, biraz da açıklayabilir misiniz?
   12 yıl önce yazılmış
  • MoneyGreen adlı üyenin fotoğrafı MoneyGreen
   Dediğin yapıyı tam anlamadım. Gelen kişi normal veya yetkili olsun sen bu gelenleri saymayacak mısın? Gelen ziyaretçi bilgisini veritabanı dışında nerede tutuyorsun? Saydırma işini nasıl yaptığını bilsem daha iyi yardımcı olabilirim.

   string IP = HttpContext.Current.Request.UserHostAddress.ToString();
   


   komutu ile de gelen kişinin IP adresini alabilirsin. 127.0.0.1 den geliyorsa işlem yapmazsın farklı ise işlem yaparsın.
   12 yıl önce yazılmış
  • hilmisu adlı üyenin fotoğrafı hilmisu
   ip adresini almak işime yarar teşekkür ederim.
   Sistem çok karışık şimdi anlatması biraz zor. Bir de bu işlerde yeni olunca anlatması daha da zorlaşıyor benim için. İlginiz için de teşekkür ederim.
   12 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.