Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Web tabanlı oyun için nasıl ekip arkadaş(ları) bulabilirim?

Merhaba; Öncelikle yanlış birşey yazdıysam özür dilerim. Bilmiyorum burada bu tip bir arayış, kabul görürmü çünkü Bu tam bir 'soru' değil.

Arkadaşlar ben ASP üzerine web tabanlı bir strateji yada rpg türü oyun programlıyorum. Örneğin Travian, Ogame, BitteFight tarzı.
Yaşadığım memlekette (Burdur), ASP'den gerçekten anlayan yada bana herhangi bir konuda yardımı dokunabilecek arkadaşlar bulamadım.Bulduklarım ise ya ciddi olamadılar yada ciddiye almadılar. Çevre illerden de bulduğum arkadaşların kimi okulu olduğundan, gibi afedersiniz anneleri kızdığından, kimi de gelme imkanı bulunamadığından, proje bir türlü ciddiyete binemedi.

Yapacağımız proje, Türkiye'de bir ilke imza atacak ve tamamen Türk yapımı olacak ilk ciddi ve geliştirebilir bir MMO / Browser Oyunu olacağı için, gerçekten sağlam, gönüllü ve ciddi arkadaşlar arıyorum.

Olay, başta mantıksal olarak basit görünüyor, Fakat dışardan göründüğü gibi basit bir iş değil. İşin içinde başta matematik, geometli, fizik, felsefe, psikoloji, genel kültür, hatta internet kültürü gibi kategorilerin yanı sıra, resim kabiliyeti, yaptığın resmi dijital ortama aktarma kabiliyeti gibi şeylerin girmesiyle tamamen içinden çıkalamaz bir hale gelebiliyor. Herneyse.

Uzun lafın kısası, bu proje ile ilgilenecek, altta belirttiğim herhangi bir alan üzerinde bilgili ve kendine güvenen ve tekrar altını çizerek söylüyorum, güvenilir, işinde iyi ve gönüllü ekip arkadaşları arıyorum;

1- Grafiker; resim bölümü öğrencisi yada bitirmiş, veya resim konusunda yetenekli, karakter ve harita çizimleri yapabilecek. Veya yaptığı resmi dijital ortama aktarabilecek/dijital ortamda çizebilecek (tablet vs) arkadaşlar

2- ASP; asp üzerine bilgili, kodlamada bana yardımcı/destek olabilecek arkadaşlar.

3- Tasarım; Özgün, ciddi ve web 2.0 uyumlu tasarımlar yapabilen arkadaşlar.

4- Dil; Başta İngilizce, Almanca ve Japonca gibi dillerden herhangi birine çeviri yapabilecek arkadaşlar.

İsteyen arkadaşlar için genel olarak aradığımız özellikler ise şöyle;

- Ogame, Travian, CittyVille, FarmVille vb. tarzı oyunlar hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olmaları, yani projenin tam olarak ne olduğuyla ilgili hem ön bilgi sahibi olmaları, hemde oyunun nasıl birşey olmasıyla ilgili fikir sahibi olmaları açısından yararlı olur.

-İl dışına çıkma problemi olmayan arkadaşlar daha uygun olurlar. Çünkü biliyorsunuz, bur bir ekip işi. Öyle msn'den, facebooktan yazışarak halledilecek bir iş değil. Nereden baksanız maksimum günde 8 saatlik kodlama ve tasarım çalışması yapılacak ve en az 1 ila 3 ay sürebilecek bir proje geliştirimi olacak.

-Bunların dışında Herhangi bir konuda, örneğin maddi destek, reklam desteği, sponsor desteği, t-shirt'ler, şapkalar bastırmada vs gibi aklınıza gelebilecek her türlü desteğe açığız.

Bunların dışında;

-Proje başında ufak bir bir ön çalışma sonrasında, ekip elemanlarının mertebeleri belirlenecek, iş bölümü yapılacak ve bireylerin tamamen bu iş ile ilgilenmesi sağlanacak.

-Çalışmalar sırasında her türlü ihtiyaç, tarafımdan karşılanamayacak :) Üzgünüm, o kadar zengin değilim. Tek sağlayabileceğim, kalacak yer, güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı olan Home & Office ortamı ve gücüm yettiğince sonuna kadar maddi ve manevi destek olacak. Ki ekibe katılacak herkesden de aynı destekleri bekliyor olacağız.

- Proje tamamen ciddi olup, 7'den 70'e her yaştan insanın oynayabileceği bir oyun hazırlamak. Dürüstçe söyleyeyim; elin Almanları, İtalyanları; 16-20 yaş arası halk arasında 'velet' diye tabir edeceğimiz çocuklar dahi şu bizim yapamacğımızı yaparak, birleşip, Counter-Strike'ı yaptılar tüm dünya oynadı, atıyorum Travian'ı yaptılar, dünyanın en çok oynanan web tabanlı oyunu oldu, atıyorum Ogame'i yaptılar.
Belkide sizin bu adını bile duymadığınız, ciddiye almadığınız oyunlardan bu insanlar ciddi paralar kazandılar, yenilerini yaptılar, oynadılar oynattılar, hayat kurdular, yaşlandılar :)
Napster kurulduğunda, kurucusu 19 yaşındaydı. Facebook'u kuran Mark Zucgenberg bu sitedeki üyelerin yarısından yaş itibariyle küçük birisi, fakat yaptığı bu çok basit ve kullanışlı bu projeyle dünyanın en zengin 100kişisi arasına girdi, 'Dünyanın en zengin genci' ünvanını aldı. Şuanda Facebook'un 500 milyon'dan fazla üyesi ve 100 milyar dolardan fazla değeri var.
Az çok aynı şeyler Travian, Ogame gibi web browser oyunları için de geçeri. 5 kişi birleşip bir oyun kodluyorlar, dünyanın parasını, itibarını kazanıyorlar. Bütün bunları biz neden yapamayalım? Bir düşünün :)

- Türkiye'de benzer MMO oyun projeleri yapıldı. Bunlardan bazıları çoğunuzun bildiği LEVEL Oyun dergisi tarafından desteklendi, reklamı yapıldı. Fakat, az iş gücü, zayıf oynanabilirlik, zayıf kullanılabilirlik ve reklam gibi yetersizliklerden dolayı maksimum 50-200bin üye/oyuncu sayısında kaldılar. Biz, "daha iyisini yapacağız/yapmalıyız" fikriyle canla başla çalışacak, çorbada tuzu olmasını isteyen arkadaşlar arıyoruz.

Kullanacğımız teknolojiler;
Kodlama: ASP, css3, xhtml, Ajax (jquery vs)
Veritabanı: MySQL
Çizim, grafik, artwork: Photoshop vb.

Not: Projemizde, En çok da çizim yapabilecek, artworkler hazırlayabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Gözünüzde, hayalinizde canlandıramadığınız bir oyun, yani Grafiksiz bir oyun, susuz havuza benzer.

Gerçekten Düşünen arkadaşlar benimle telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilirler.

Kalacak yer + Ofis zaten mevcut. Bize cidden kalkıp gelecek, boş duracağına birşeyler yapıp para kazanmak isteyen, işe de hevesli arkadaşlar lazım.

ilgilenenler için;
tlf: 0554 476 78 28
mail: spidey6@gmail.com
Facebook: Yasin Koyutürk
Web: yasinkoyuturk.net
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı. İlk cevabı siz yazın.