Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Belirli tarihler arasında Listeme Yapmak Sql

Arkadaşlar bir online sınav sistemi yapıyorumda... Sınav Aylık Yapılacak ve örneğin 1Nisan başladı 1 nisanda biticek... bunu nasıl ayarlarım Sql'de 1 ay dolunca İlk 10 gösterecek ve puanlamayı sıfırlayacak..

ilk 10 la sıfır lama yapılır bir şekilde de bu 1 aylık süre sonunda Sınav yapılamasın mesela.. Mantıgını kuramadım
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • efe4ka adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  28 cevap - 1 soru
  sinava başlangıc ve bitis tarihleri koy , ama bunlar datetime şeklinde olsun ki saniye ve mili saniyeye kadar sayarsın. bir sınavın yapılıp yapılamayacağını bitiş tarihi ile şuanki tarih i karşılaştırıp eğer bitiş tarihi şimdiden ufaksa sınava erişimi engellersin. ve gerekli diğer işlemlerini gerçekleştirirsin.

  veya direk sql in between fonksiyonunu kullan.
  • psygnosis adlı üyenin fotoğrafı psygnosis
   peki sınava başlangıç tarihi koy demişin ya bunu nerde tanımlıcaz.. Sql'de ayrı bir tabloda bunları yazdırcaz sinavbasla.. 10.04.2011 sinavbit 11.04.2011 her gün sınav sayfasında gün sonunda tarih kontrolü yapıcaz..Gece 12 'den sonra Günn tarihi 11.04.2011 bu veriyi veritabaninde bitiş tarihiyle karşılaştırıp aynıysa.. Top 10 ve kazananlar gösteren bi sayfaya yönlenicek.. küçükse.. Yine sınav sayfasını göstericek doğru anlamışmıyım..

   peki sınavın başladıgını sql nasıl anlatırım yani..10.04.2011'de sınav başlaması gerektiğini nasıl söylerim yine aynı mantıklamı... Tarihi kontrol edip 10.04.2011 veriyi kontrol et sınav sayfasını göster..
   11 yıl önce yazılmış
  • efe4ka adlı üyenin fotoğrafı efe4ka
   sınav tablonda bas_tarih bitis_tarih diye 2 tane sütun ile halledebilirsin.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.