Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

C# Site Engellemek

C# kullanarak yazılacak bir masaüstü programında http portuna bakarak istenilen siteleri engelleme işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz. Hangi browser kullanıldığı farketmez o yüzden browserların bilgilerine bakıp kapatmayacağım. Eğer yasaklı listesindeki herhangi bir site çağrıldı ise başka bir yere yönlendirme yapılacak.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • Supervisor adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  107 cevap - 0 soru
  yapmak istedigin seyi dogru anlamissam
  http://www.codeproject.com/KB/IP/CSNetworkSniffer.aspx
  bu link isini goreektir. ben kendi projemde buradan yararlanmistim .
  • MoneyGreen adlı üyenin fotoğrafı MoneyGreen
   ilgili siteden başka bir örnek bulmuştum ama işimi görmemişti, bu olur gibi. İnceleyim. Program sürekli çalışacak ve örneğin uzmansorusu.com a gitmek isteyince engelleyecek amacım buydu. İnşallah işimi görür. Şimdiden teşekkürler.
   12 yıl önce yazılmış
  • Supervisor adlı üyenin fotoğrafı Supervisor
   Uygulamayi service gibi tasarlarsin . arka planda netowrku sniff edersin. http request gittigi zaman da bunu suzersin ;)
   12 yıl önce yazılmış
  • MoneyGreen adlı üyenin fotoğrafı MoneyGreen
   Çözümü daha deneme fırsatım olmadı. Bir süre askıya aldım çünkü. Ama çözüm olacak gibi görünüyordu o yüzden doğru olarak işaretledim.
   12 yıl önce yazılmış
  • unalgungor adlı üyenin fotoğrafı unalgungor
   hocam bir sonuc alabildinizmi böyle bir program banada lazım
   12 yıl önce yazılmış
  • MoneyGreen adlı üyenin fotoğrafı MoneyGreen
   Daha öncede dediğim gibi o yöntemi denemedim. Çünkü acele yapmam gereken internet engelleme problemi vardı. Ben site site engellemeyi ekstra olarak yapacaktım bu yüzdende uğraşamadım. Bunun yerine ağ bağlantılarını kapatmayı yaptım. Kablolu, kablosuz, bluetooth vs ne kadar ağ varsa hepsini kapatıyor. Zaten yazdığım program sürekli tam ekran çalışıyor ve çeşitli yöntemle windowsa erişmesini, programı kapatmasını engellemiştim. Programı kapatması görev yöneticisini kullanarak bile neredeyse imkansız gibiydi. (Tabi kendim denedim sadece) Program kapansa bile maksimum 1 dakika içinde yeniden açıyordu. Yani dediğim gibi interneti kesmek o zaman işimi görmüştü. Ama sen yaparsan fikirlerini almak isterim.
   12 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.