Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Z-index'i "0" olan bir katmana Z-index'i "9" olan katmanı tıklayarak bir işlem nasıl yaptırırım?

3 tane div katmanımız var. Z1, Z3 ve Z9 diyelim. Z1 de bir resim var ve -moz-transition komutu içeren bir ".class" ile sınıflandırılmış. Bu ".class" ın birde ".class:hover" sınıfı var. Burda -moz-transform:rotate(1440deg); komutu ile Z1 div'inin üstüne gidildiğinde resim olduğu yerde 4 kere (360 derece x 4) dönüyor. Ancak bu Z1 div'inin içinde birde Z3 divi var. Z3 nin içinde yazan "AAA" yazısıda dönüyor. Dönmemesi için doğal olarak Z1 div'inin dışına çıkartılıyor. Dışarı çıktığında alt katman Z1, üst katman Z3 oluyor ve Z1 ile Z3 arasında kalan alan ".class:hover" ile çalışıyor. Yani Z3 div'inin merkezine geldiğinizde dönme işlemi (rotate) duruyor.

Ben Z9 isimli bir div (aynı position, aynı büyüklük) katmanı ekleyip onun üstüne gelindiğinde Z1 divinin kendi etrafında dönmesini istiyorum. Bunu yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.....
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  anlatmak istediğini anladığım kadarıyla bence z9 un üzerinde geldiğinde bir javascript çalıştırsan ve bununla z1.in animate yada css ne gibi değişiklik istiyorsan yaptırsan kolay olur gibime geldi.
  • kingbeam adlı üyenin fotoğrafı kingbeam
   Z9'un üzerine gelindiğinde javascript function yazarak mesela eğer resim olmasaydı, düz bir div olsaydı örneğin .opacity değerini değiştirmek sorun değildi. Ama Z1 div'ine uygulanan ".ornek" class içinde "-moz-transition:width 3s, height 3s, -moz-transform 3s;" gibi bir komut kullanıp sonrada aynı div için ".ornek:hover" class'ında "-moz-transform:rotate(1440deg);" şeklinde bir komut kullanmak benim için bir ilkti. İstedimki :hover yerine onmouseover kullanabileyim. Fakat en üstteki div'e nasıl bir javascript yazacağım bilemiyorum..
   12 yıl önce yazılmış
 • Ahmet_Kayar adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  13 cevap - 2 soru
  Yapman gereken bence sadece Jquery İle Aşağıdaki işlemi yapaman bu işlem Z9 üzerine geldğinde Z1'e Döndürme clasını atamanı ve döndürme işlemini gerçekleştirmeni sağlayacak üzerinden gittiğinde ise ilk haline dönecek.

  <script src="jquery.js" type="text/javascript"></script>

  <script>
  $(document).ready(function(){ // Sayfa Tam olarak Yüklendiğine Çalış  $(".Z9").mouseover(function(){ // Z9 Üzerine Geldiğinde
  $(".z1").addClass("rotate"); // Z1'e rotate clasını atıyorsun.

  })
  $(".Z9").mouseout(function(){ //Z9 üzerinden Ayrıntığında

  $(".z1").removeClass("rotate");
  });
  });
  </script>

  Umarım Yararlı Olmuştur.
  • kingbeam adlı üyenin fotoğrafı kingbeam
   Belki de olmuştur. Ama ben daha Javascript'i yeni yeni öğrenirken Jquery de bir şey yazıp yollamanda ilginç olmuş. Çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Kontrol edemedim.
   12 yıl önce yazılmış
  • Ahmet_Kayar adlı üyenin fotoğrafı Ahmet_Kayar
   :) Sadece yardımcı olmaya çalışıyordum. Bu kodları genelde kullanıyorum.Ama Javascript öğrenmeye çalışıyormuşsun. Başarılar ne die bilirim ki :)
   12 yıl önce yazılmış
  • kingbeam adlı üyenin fotoğrafı kingbeam
   Biraz uğraşınca yaptım. Yinede sağol...
   12 yıl önce yazılmış
  • Ahmet_Kayar adlı üyenin fotoğrafı Ahmet_Kayar
   Rica ederim önemli değil.
   12 yıl önce yazılmış
 • kingbeam adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  1 cevap - 3 soru
  Bu arada javascript te yeni bir şey öğrendim. Geç oldu ama. :-)

  Harflerin büyük yada küçük olması çok kritik. Büyük harf ile yazılması gereken komut başlangıçları var. Mesela moztransform yazarsanız çalışmıyor MozTransform yazarsanız çalışıyor. Ne kadar eğlenceli !!! :-P