Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

MySQL IP Sorunu

arkadaşlar merhaba. benim projemde veritabanı mysql. yalnız şöyle bir sorun var. modemimin ip si sabit değil. modem resetlendiğinde cpanele girip oradan remote mysql bölümünden değişen ip yi eklemem gerekiyor ya da ip yi sabit ip yaptırmam gerekiyor. ama benim istediğim 1.yöntem. ben araştırdım internetten ama herhangi bir kaynak bulamadım. programın başlangıcında ip yi otomatik olarak remotemysqlin içine atacak bir program nasıl yapabilrim ?
iyi çalışmalar. teşekkürler
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • freefox adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  37 cevap - 21 soru
  mysql dışarı açmak çok sağlıklı bir yöntem değil dostum, geliştirdiğimiz bir projede bizede lazım oldu mysql i dışarı açmaktansa şöyle bir çözüm bulduk masaüstü programı ile sunucudaki php dosyasına komut gönderip ( tabiki belli güvenlik kontrollerinden geçirip ) işi php ye yaptırdık çokta güzel güvenli bi sistem oldu internettede çeşitli php apileri bulabilirsin buişe uygun böyle bir yola yönelmen daha sağlıklı olur bence
  • ismailbal20 adlı üyenin fotoğrafı ismailbal20
   teşekkürler. ben şöyle bir yöntem geliştirdim. bu da güvenli. forma bir webbrowser koydum. bu projenin başlangıcında olacak. remote mysql in linkini verdim. daha sonra timer ile oralara bilgileri attırdım, tabi şifreli bir şekilde. bu şekilde de güzel oldu. 15 sn lik bir yöntem oluyor. ama güvenli ve güzel oldu.
   12 yıl önce yazılmış
 • Neptun adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  5 cevap - 0 soru
  Dynamic Dns kullanarakta çözümleyebilirsin bence. :) Basit ve kullanışlı bir yöntem olabilir.

  Daha fazlası için dydns.org