Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Asp Bağlantı Hızı ?

slm arkadaşlar. klasik asp yada asp.net ile internet bağlantı hızını kontrol ettirebilirmiyiz ?. Örneğin bağlantı hızı düşük ise küçük resim, yüksek ise büyük resim yüklenecek. bu tarz bir sistem olabilir mi ? iyi çalımalar....
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

Cevaplar

 • uls adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  65 cevap - 10 soru
  asp ya da asp.net kullanmıyorum fakat şöyle bir şey olabilir;

  milisaniye cinsinden zamanı bir değişkene atarsın ve browser'a örneğin 100kb'lık bir dosya gönderirsin. hemen ardından da zamanı tekrar kontrol edersin ve başlangıçtaki zamanla arasındaki farkı alırsın. 100kb bölü geçen zaman bağlantı hızını teorik olarak verir.

  fakat bu yol ile pratikte ortalama bağlantı hızının sağlıklı olarak tespit edilebileceğine inanmıyorum. en azından dosya boyutu büyütülmeli ki zaman artsın ve daha gerçekçi bir değer elde edebilelim.

  asıl problem zaman arttıkça bağlantı hızının daha gerçekçi tespit edilmesi ama kullanıcıyı daha çok bekletmek. yani sayfa daha hızlı görüntülensin isterken akışı daha da yavaşlatma ihtimali var. ilk sayfa açılışında bu tekniği bir kere kullanıp ortalama hızı kaydedersen sonraki sayfalar hızlı çalışır tabiî.

  dediğimi javascript'le dahi yapabilirsin fakat herhangi bir dilde sağlıklı olacağı garanti değil.
  • pro-asp adlı üyenin fotoğrafı pro-asp
   Sizce arkadaşlar facebook nasıl yapmıştır ? php ve ajax kullanılan bir sistem. mutlaka bir çözümü vardır. bu konu ile ilgilenen yok mu ?
   11 yıl önce yazılmış