Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Font kullanımı ile ilgili bir soru

Arkadaşlar sitemde windows default harici olan bir font kullanmak istiyorum ismi Swiss diye geçiyor fontun ancak CSS yazarken dreamweaverda otomatik tamamlıyor normalde font isimlerini ayrıcada seçenek sunuyor istediğin fontları listeye alman için ancak o çıkan listede bu fontu bulamıyorum elle yazıncada görmedi çünkü fontun ismi farklı geçiyor olabilir yani font dosyası ismi direk Swiss diye geçmiyor "Swis 721 blk BT" diye geçiyor acaba ben css'de yazarken aynen dosya ismini mi yazmalıyım yoksa fontun kısaltmaya uğramamış gerçek ismi neyse onu mu yazmalıyım yada dreamweaverda bu fontu nasıl dahil ederim seçilebilir fontlar arasına.

yanlış anlama olmasın sIFR veya cufon yada font-face ile alakalı değildir bu sorum.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • 1
  Crypty adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  27 cevap - 0 soru
  Fontun tam adını yazmanız gerekiyor. Fontun üzerine sağ tıkladığınza özellikler bölümünde Font Name ya da Font Full name bölümünde yazması gerekiyor.

Cevaplar

 • kucukharf adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  7 cevap - 7 soru
  css te kullanırken, Fontun JS dosyasını açıp içerisinde fontun adı ne ise onu yazıcaksın. Mesela Compresslediğin fontun jsinde, örn: "FFDIN Pro Condensed" gibi bir font etiketi olması gerek. bu font etiketini csste kullanabilirsin. Sorun yaşamazsın.