Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Sürekli açık kalan panel

Facebook chat işleminde olduğu gibi sayfanın alt tarafında bir alan olsun ve sayfalar değişsede burası hep sabit kalsın ve içeriği değişmesin. İçerik olarak müzikte çalabilir veya sohbet penceresi de olabilir ne olduğu önemli değil. Fakat önemli olan içeriğin sürekli devam etmesi. Bunu hangi yöntemlerle nasıl yapabiliriz.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • sercanaksoy adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  10 cevap - 2 soru
  Bu şeklide bir sayfa tasarlamak istiyorsan eğer sayfa içeriklerini ajax ile yüklemelisin... Php veya Asp ile bunu yapman zor. Çünkü php veya asp ile bir yere link verdiğin zaman sayfa baştan aşağıya tekrar yorumlanır. Ajax ile yaparsan eğer sayfada istediğin kısımları değiştirirsin.Bu sayede sayfada yenileme olayı oluşmaz.
  • ExTifo adlı üyenin fotoğrafı ExTifo
   Tamam ajax ile yapalım ama nasıl bir yol izlemeliyim. Ayrıca benim bildiğim sadece ajax değil php veya asp nin içerisine ajax entegre olarak olmuyormu bu işler. Mesela facebook ta da öyle değildi. php tabanlı değil mi facebook.
   11 yıl önce yazılmış
  • sercanaksoy adlı üyenin fotoğrafı sercanaksoy
   Sadece ajax ile yapmamazsın zaten ajax'ın amacı php veya asp sayfalarına sorgu göndererek gelen cevabı sayfaya koyar.Facebook bu işi nasıl yapıyor diyorsan sayfayı yenilememek için url de #! ifadesini kullanılıyor . ÖRN #/!/arama url den arama kısmını alıyor ajax ile php sayfasında işlemleri hallederek sayfayı ana sayfa içerisine yazdırıyor...

   Demo : http://demo.buraya.com/ bu adreste yapmış olduğum 3. demoyu incelersen sana nasıl yapıldığı hakkında detaylı yardımcı olur.Hatta arama kısmı ile arama yaparsan dediklerimi daha net anlarsın senin yapmaya çalıştığın şeyi orada yapmıştım.
   11 yıl önce yazılmış
  • ExTifo adlı üyenin fotoğrafı ExTifo
   bu çözüm birazda olsun işimi görür. gerçekten güzel yapılmış bir uygulama. ama site daha karışık olursa sorun olurmu bilmiyorum daha tam deneyemedim.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

 • kralmermi adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  102 cevap - 6 soru
  .bottom {
  	width: 100%;
  	height: 75px;
  	position: fixed; 
  	right: -1px;
  	left: -1px; 
  	bottom: -4px; 
  	border-style:none;
  	background-image: url('../images/yapiskan_63.png'); 
  	}
  


  <div class="bottom" style="text-align: center;">
  <center>içerik</center></div>
    al hocam kolay gelsin.
  • ExTifo adlı üyenin fotoğrafı ExTifo
   Bu sayfanın üst kısmında sabit kalıyor anladığım kadarıyla ama sayfanın her yenilenmesinde bu panelde kaybolup yeniden geliyor. Ama haklısın sorundan bu anlaşılıyor :) Bu yazdığın panel sabit kalma işini halletti. Tamam. Bunda müzik çaldığımız farz edersek müzik kaldığı yerden nasıl devam eder. Veya chat varsa yazılanlar kaybolmadan kalıdğı yerden nasıl devam eder.

   Son bir soru daha ekleyim o zaman sabit panelle ilgili şimdi aklıma geldi. Bu panel en üstte değilde atıyorum 100 piksel aşağıda olsun. Sonra sayfayı kaydırınca yukarı doğru bu da gitsin. Ama üstten mesafesi 0 piksel olunca orada sabit kalsın. Bunu nasıl yapabiliriz.
   11 yıl önce yazılmış
 • deja_wu adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  24 cevap - 5 soru
  bunun için 2 iframe oluşturmak gerek içerik ve alt olarak o zaman alt kısım sabit kalır içerik değişir.
 • Neptun adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  5 cevap - 0 soru
  En kesin çözüm frame olarak çalışman gibi gözüküyor.. Çünkü çalışmasını istediğin sistemde bir media oynatacaksın.. sayfayı her refresh ettiğinde tekrar tekrar baştan çalar.O yüzden ben Frame diyorum.
 • 98oktay adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  12 cevap - 0 soru
  Sayfada belli bi kısım değişecekse ajax kullanman gerekecek. tabiki sisteme entegre etmekte zorlanabilirsin...

  Ya da arkadaşların da söylediği gibi frame kullanarak alt kısma player yerleştirisin içerik kısmı değişse de müzik sürekli devam eder. Bu daha kolay.