Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

online izlenen videoları bulma

Merhaba,
php ve mysql ile video sitesinde şu an izlenen videolar kısmı yapmak istiyorum, bu işlemi nasıl tasarlarım? şimdi videoya tıklanınca izlenenler tablosu oluşturup o videoya 1 değeri veririm diyelim, kullanıcı tarayıcı kapattığın yada başka videoya geçtiğinde nasıl bir yöntem gerekir?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • cetintrh adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  4 cevap - 0 soru
  söyle bir mantık olabilir aslında mesela 34 ID numaralı video izlenmeye baslandı sen izlenen isimli bir tablo olusturdun burda

  video_id video_sure zaman

  seklinde klonlara video süresi ve izlenmey ebaslandıgı tarihi kayıt ettirip izlenmeye baslandıgı tarihin üstüne video süresini eklersen yeni bir zaman bulacaksın. izlenen.php adında bir dosyan olsun burdada zamanı gecenleri sil gibi bişiler yapabilirsin. ayak üstü cevap =)
 • fthkck adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  20 cevap - 6 soru
  Javascript ile sayfadan ayrılışını kontrol edersin eğer onbeforeunload düşerse izlenenler tablosundan silersin.
  
  window.onbeforeunload = function(evt){
  	//ajax Kontrolü
             alert('çıkış yapılıyor');
  }
  
  
  • hkor adlı üyenin fotoğrafı hkor
   üstad bu kontrol sayfa kapanırken işe yarar da kullanıcı bir başka video izlediğinde sanırım olmaz, birde sayfayı kapatırken alert mesajı yerine php kodları ile veri tabanı izleyenlere tablosundan kişi silinebilrimi?

   tşkler cevaplar için..
   11 yıl önce yazılmış
  • fthkck adlı üyenin fotoğrafı fthkck
   Tabi ajax kullanarak server side taraflı php kodlarını çalıştırıp izlenenler tablosu ile oynamalar yapabilirsin. Onbeforeunload fonksiyonu ile sayfadan başka bir sayfaya geçişlerde kontrol edebiliyorsun. Yani kullanıcı başka bir videoya gitmek için şuan ki mevcut sayfasından ayrılması gerekiyor ayrıldığını onbeforeunload olayı ile kontrol edip ajax fonksiyonunu çalıştırabilirsin.
   11 yıl önce yazılmış