Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Tek kullanımlık Şifre

Merhaba ben bir wordpress teması yapıyorum ve şöyle bir şey aklıma geliyor. temanın yönetim paneline bi kod koymak istiyorum yani temayı sattım diyelimki adam benim verdiğim kodu kullanacak ve aktif edecek . O kodu ikinci defa kullanamıyacak nasıl yapabiliriz bunu. Veya çalıntıları engellemenin başka bir yolu varmıdır?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • tapsin adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  147 cevap - 0 soru
  Key kodunu koyacağın kod bütününü cryptolayacak bir program bulabilirsin bir kod yazacaksın script her açıldığında bu config dosyası aktif olmak zorunda olacak içinde değişkenlerin bir çoğunu barındıracak..

  bu dosya da komple kriptolu olacak senin verdiğin tema yada modül ilk kurulduğunda key isteyecek bunu da senin bir sayfana istek yaparak onaylayacak sen bir veri tabanın da gelen yazılı keyi teyit edeceksin bir kere kayıtlı ise yanında kaç kere aktif edildiği yazacak eğer çok sayıda edilmiş ise tekrar aktif etmeyip sana mail ile bilgi verecek..

  Örnek olarak :

  Mysql tablosu

  Keyler

  olsun içindeki veri şeklide şu field lardan oluşacak..

  ID, Key, limit, etarih

  bu şekilde keyleri ekleyeceksin id ler otomatik key kısmına senin belirlediğin karmaşık herhangi bir algoritma olabilir:) keyin eklenme tarihi de olcak hatta temalara tarihli kısıtlama bile getirebilirsin.

  vs. vs.

Cevaplar

 • emoty_88 adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  26 cevap - 17 soru
  kendine has bir serverin olacak buraya bir servis yazarsın burada sattığın kişinin bilgileri birde seriali olur ve sen o word press temasından kendi serverine bir istek yollatırsın seriali yollar

  seriala cevap olarak ya belli bir algoritma geri döner orda kontrol edersin yada başka bir unique key geri döner bunu zaten hazırladığın temada tutarsın ve dönen sonucu kontrol eder aktive edersin kendi sisteminde de kullanıldı olarak işaretlersin

  fakat word press açık kaynak kolu olduğunda sen diyelimki saattın temayı adamda birine vermek istedi yada satmak yada biri wares olarak buldu senin o şifre akranın olduğu alana kısımdakii kodları değiştirip dağıtabilir ama en mantıklısı deidğim gibi bir kayıt ve serial sistemi geliştirirsin
  • tapsin adlı üyenin fotoğrafı tapsin
   Gelen sunuculardan ip alır tek ip de çalışıyorsa belirleyebilirsin.:)
   11 yıl önce yazılmış
 • UmutYerebakmaz adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  11 cevap - 0 soru
  Güzel bir konu. Her insan farklı metodlar denedi Kimse başarılı olamadı. Kırılamayan satıl alındı.ilegal yollardan hosting firmasına biraz capital sıkınca tüm güvenlik yok oluyor bir anda. Bir kaç saat içerisinde mailine geliyor istediğiniz bilgiler.
  Ben şahsen bu işlerin tüm püf noktalarını legal ve ilegal olarak bildiğim için birden fazla güvenlik önlemi koyardım amatörler için yıldırıcı olur ama usta biri için hiçte yılmaz inat eder bu insanlar. ne kadar güvenlik vara o kadar severler :)

  1. Random bir serial hiç tavsiye etmiyorum kırılması dakikalar sürmez.
  2.domain name validatation. 1 defa sattığında kaynak kodlarını 5 dakikada değiştirsin güvenlik ortadan kalkar.

  3.templatein en önemli kısımlarını 2 veya 3 ten fazla serverlara seperate edilmesi en sağlam metod bu. sadece erişim izni vererek müşteriye verdiğin local kodlar içerisinden diğer eksik dosyaları import edeceksin böylelikle örneğin ; header ve footer kısımlarına canın sıkıldığı zaman farklı aktrasyonlar yapabileceksin. Fakat bu son metod emeğinden çok emek beklediği için hiç tavsiye etmiyorum. Daha farklı metodlar da var. yani 20 euroya satacağın bir templatete için değmez. Çooook pro bir tasarım istenmediği sürece milyonlarca profesyonel tasarım var nette. Çok gereksiz bir yarış gibi geliyor bana.