Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Web tasarım yapamıyorum.

Selam arkadaşlar Php,Mysql, Html ve css hakkında bilgim var siteyi kendim kodlayabiliyorum ama tasarım konusunda çok beceriksizim kendi işimi görecek kadar photoshop biliyorum. hiç görsel yaklaşamıyorum ne kendim beğeniyom nede patron beğeniyo :) işe girerken tasarımdan anlamadığımı sölemiştim ama şartlar müsait olmadığı için tasarımıda benm yapmam gerekior eee ne yapalım biz diceksiniz şimdi :) çok canm sıkıldı bi yazayım dedim googledan psd to html lectureları izledim aslıda çok başarılı dersler var ama onlardada başarı sağladım denemez hazır css template kullanmamam gerekiyor. yardımcı olabilecek yol gösterebilecek birilerini arıyorum !
 • neyi yapamıyorsun tam olarak.
  espiriktuel 12 yıl önce yazdı
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • huseyiniskender adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  47 cevap - 20 soru
  Aynı sıkıntıyı bende çekiyorum fakat umutsuz olmamak gerekiyor. @BlackJuan adlı kullanıcının dediklerine katılmakla beraber farklı kaynaklardan ilham alıp bir araya getirerek bir şeyler çıkartabilirsin diye düşünüyorum. Örneğin ben bazen ilham alayım diye http://www.cssmania.com/ sitesine girer örnek sitelere bakarım. Verdiğim bağlantıda ilham alacağın bolca site var, hepside yayında. Yani template değil. Umarım yararı olur, kolay gelsin.

Cevaplar

 • espiriktuel adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  2 cevap - 1 soru
  öncelikle tasarım yapmak istiyorsanız DİV ile web sitesi yapmayı öğrenin derim ben daha sonra herhangi bir psd şablonu div ile css kullanarak html şablona rahatlıkla dönüştürebilirsiniz ve üzerine istediğiniz kodlamayı uygulayarak web sitenizi hazırlayabilirsiniz..
  • omercyprus adlı üyenin fotoğrafı omercyprus
   şuanki kodlamalarım tamamen div ile yapılmış tablo kullanmadım hiç
   12 yıl önce yazılmış
 • BlackJuan adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  4 cevap - 0 soru
  öncelikle Photoshop değil de, FireWorks öneririm. Ben de bilmiyordum, öğrenmem fazla zaman almadı. Bir de FireWorks'da (eminim photoshopta da vardır) Slice özelliğini kullanıp HTML export edince kendisi tablolarla hazır bir şekilde export ediyor. En başlarda o şekilde yapıyordum siteleri, sonrada CSS ile tanışınca herşey daha da kolaylaştı. CSS+Div gayet kolaylaştırdı herşeyi :)
  Tasarım konusuna gelince, template monster sitesini bol bol gezmeni tavsiye ederim. Mesela "fitness" ile ilgili tasarım mı yapacaksın, gir template monstera, fitness arat çıkan siteleri incele, bak tasarım nasıl yapılmış, görseller nasıl kullanılmış, ona göre kafanda bir şablon oluştur (banner olacak mı, menü nerde olacak, içerik nerde olacak şeklinde) sonra da fitness ile ilgili resim toplayıp tasarıma başla.
 • ontedi adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  39 cevap - 2 soru
  Psd tasarımları Css'e dökmeye çalış. İnternette bununla ilgili güzel videolar mevcut. Son yaptığım tablosuz tasarım.

  http://www.otekiturkiye.org
 • BQRA adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  27 cevap - 2 soru
  Tasarim yonunu gelistirmek istiyorsan, www.smashingmagazine.com, www.themeforest.net gibi siteleri takip et. Surekli yeni tasarimlara bak. Guzel seyler hayal edebilmek icin guzel websitelerininden ilham alarak calismalara basla. Sadelige ozen goster. Bahsettigim siteler gibi bultenler yardimci olurlar bu konuda. Liste genisletilebilir tabiki.
 • zyber adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  57 cevap - 25 soru
  www.cssmania.com gibi css awards vb sitelerdeki tasarımlara bak oilk zamanlar o kodları al kendine göre uyarla.... zamanla kendin tasarlamaya/yazmaya başlarsın
 • omercyprus adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  4 cevap - 8 soru
  Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekür ediyorum. tasarım çok farklı bişey :( siteleri takip edicem güzel şeyler var zaten hemen olucak bişeydeğil .