Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Asp.Net Session Sorunu yardım

arkadaşlar kendimce bir admin paneli yapıyorumda.. panel kullanarak... yonetim.aspx üzerinde başka sayfaya gitmeden.. panel1 içinde giriş yaptırıyorum giriş başarılıysa.. kullanıcı adını session atıp panel 2 yi gösteriyorum.. Sonra çıkış yaparkende Session.Abondon() la session sonlandırıyorum. ve giriş panelini tekrar gösteriyorum.. ve aşağıdaki kodla session kontrol edip session doluysa panelleri gizliyorum falan filan..

Sorum şu... Panelden çıkışş yaptıktan sonra.. Tarayıcının Back butonuna basınca.. admin paneli görünür oluyor.. Sonuçta Back tuşunada basınca postback oluyor sayfa yükleniyor tekrar ama aşağıdaki kodu görmüyor sebebi nedir acaba?

2
 if (Session["user"] != null)
      {
        pnlGiris.Visible = false;
        pnlYonetim.Visible = true;

      }
      else
      {
        pnlYonetim.Visible = false;
      } 
       

+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • Supervisor adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  107 cevap - 0 soru
  Tarayicinin back tusuna bastiginda browser cache ten yukler. Web site icerisinde tetikleme olmaz o yuzden o kod calismiyor.
 • Ahmet_Kayar adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  13 cevap - 2 soru
  Global.asax kullanaraktan oturum kapandığı zamanda session.Abondon() yaparak sorunu çöze bilirsin sanırım ancak emin değilim. Bu konuda bir deneme yapmadım istersen bir dene.
  • psygnosis adlı üyenin fotoğrafı psygnosis
   Session_End demi Session abondon yapıcam?
   12 yıl önce yazılmış
  • psygnosis adlı üyenin fotoğrafı psygnosis
   şimdi düşündüm de... orda session.abondon nası yazim zaten session_end bi nevi abondon deilmi session sonlandıktan sonra yapılacaklar değilmi orası... ben normal asp.net membership kullanmıyorum.. Login panellerini kullanmkyorum yani.. 2 panel biri giriş biri admin alanı.. giriş dogru ise admin i gösteriyorum.. sonra bi butonla çıkış yapıp giriş panelini gösteriyorum.. session la da kontrol ediyorum. sayfa yüklenirken session null değilse admini göster...

   işte back tuşuna basınca arkadaşında dediği gibi cache den okuyor.. ama şöyle bir şeyde var.. ben back ile geri gelmeden önce çıkış yapıp Session.abondon yapıyorum... sonra o sayfada geri geliyorum admin panelini gösteriyor tamam hadi onu cache ten okuyor... ama sayfayı yenilenince admin paneli yine duruyor.. ama session'ı boşalttmıştım ben bunun cache ile ilgisi varmı?
   12 yıl önce yazılmış