Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Android uygulaması

Merhaba,
Bir android uygulaması geliştirdim, basit bir uygulama. Virtual device ile denedim gayet iyi çalışıyor.
Bunu android markete koyamadan direkt olarak telefonuma yüklemek istiyorum, olmuyor.
Uygulamayı eclipse ile geliştirdim (java). bin klasörünün içindeki .apk uzantılı dosyayı alıyorum telefona atıyorum. "paket ayrıştırılırken hata oluştu" diye bir hata alıyorum yüklerken.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • ethemsulan adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  3 cevap - 0 soru
  Uygulamada <uses-sdk android:minSdkVersion="14" /> yazarsam Android 4.0 ve üstündeki cihazlarda çalışır. Yani cihazınızın Settings->About phone-->Android Version 2.2.2 ise uygulamanıza yükleyemezsiniz. Ancak <uses-sdk android:minSdkVersion="8" /> yaparsanız çalıştırabilirsiniz. Bunları kafamıza göre seçemiyoruz. Kullandığınız özelliğe göre android:minSdkVersion eklenir. Mesela Action Bar özelliği Android 3.0 ile gelen bir özellik. Bu özelliği kullanmak istiyoranız o zaman minSdkVersion 13 seçmelisiniz. Bütün cihazlarda çalışmasını istiyorsanız o zaman android:minSdkVersion 3 veya 4 te var olan özellikleri kullanmanız lazım.
  • hilmisu adlı üyenin fotoğrafı hilmisu
   Teşekkür ederim. Ancak bu işte yeniyim ve bu sdk versiyonunun nerede ayarlandığını bilmiyorum o konuda da yardımcı olablir misiniz? Uygulamam herhangi üst versiyon bir şey içermiyor, 2 EditText 2 buton ve 2TextView var sadece.
   11 yıl önce yazılmış
  • ethemsulan adlı üyenin fotoğrafı ethemsulan
   AndroidManifest.xml içinde ayarlanıyor. android.jar içinde bulunduğu Libraries görünen ismi ne? Mesela bendeki uygulamada Android 1.6 nın altında yer alıyor bu jar dosyası. Uygulamanıza AndroidManifest.xml-->Manifest(Design kısmında)->Manifest--> Min SDK Version bir değer varsa silebilirisniz. Ama Android Markete ilerde yüklerseniz mutlaka Min SDK Versin olması lazım. Çünkü buna göre filitreleme yapıyor. Cihazınızın desteklemediği uygulamaları markette görememenizi, dolayısıyla yüklerken "parse error" hatasını bu şekilde engelliyorlar. Direct kod ile düzeltmek istiyorsanız AndroidManifest.xml-->AndroidManifest.xml(sağ altta) tıklayarak <uses-sdk/> değiştirebilirsiniz. Yani Min SDK Version eklemiyoruz. Bütün devicelarda çalışır o zaman.
   11 yıl önce yazılmış
  • ethemsulan adlı üyenin fotoğrafı ethemsulan
   Pardon son yazdığımda bir tane "Manifest" fazla yazmışım. Yorumu düzeltemediğimden doğrusu şöyle: AndroidManifest.xml-->Manifest(Design kısmında)-> Uses Sdk->Min SDK Version yazılan integer değeri silebilirsiniz.
   11 yıl önce yazılmış
  • hilmisu adlı üyenin fotoğrafı hilmisu
   android.jar android 4.0 library içinde gözüküyor. Birde bunun içindeki AndroidManifest.xml açılmıyor, ancak daha aşağılarda klasörlerden bağımsız var AndroidManifest.xml. O açılıyor, içeriği de şöyle

   <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
   <manifest xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
     package="com.android.Tad64Converter"
     android:versionCode="1"
     android:versionName="1.0" >
   
     <uses-sdk android:minSdkVersion="14" /><application android:icon="@drawable/ic_launcher" android:label="@string/app_name" android:vmSafeMode="true" android:name="Tad64Converter" android:enabled="true" android:hardwareAccelerated="true" android:testOnly="false">
       <activity android:label="@string/app_name" android:name="com.android.Tad64Converter.Tad64ConverterActivity">
         
         <intent-filter>
           <action android:name="android.intent.action.MAIN" />
   					
           <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
           
         </intent-filter>
       </activity>
     </application>
   
   </manifest>
   
   11 yıl önce yazılmış
  • ethemsulan adlı üyenin fotoğrafı ethemsulan
   Bakın Android 4.0 ve sonraki versiyonlarda ancak bu uygulama çalışır. Böyle Android cihazı hala üretilmediğinden hiç bir cihazda çalışmaz: <uses-sdk android:minSdkVersion="14" />
   11 yıl önce yazılmış
  • hilmisu adlı üyenin fotoğrafı hilmisu
   versiyonu 8 yaptım ve yükleyebildim, teşekkürler.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.