Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Ticari Program Veri Tabanı

Merhabalar, yeni bir ticari ön muhasebe programı yaptırcaz ve veri tabanı olarak mssql kullanılacak.Ticari programlar veya ön muhasebe programları konusunda tecrübe sahibi olanlar veri tabanının yapısı konusunda bilgilerinizi paylaşır mısınız.Bizim programcımız bütün şirketlerin tek bir veri tabınında olabilir, mssql bunu başarılı bir şekilde yönetir diyor.Bense her şirketin veri tabanının yıllara göre , şirkete göre ayrı ayrı tutulması gerektiğini düşünüyorum. Sizce nasıl olabilir? Teşekkürler.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • secginli adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  32 cevap - 3 soru
  Aslında cevap vermek isterim ama bahsettiğiniz iki ihtimalde duruma göre mantıklı. Ancak Mssql yetenekli bir veritabanıdır fakat aynı yeteneğin yapılacak programda ve yeri geldiğinde veritabanını yönetecek kişidede olması gerekir. Aynı veritabanını kullanmak bir kere ticari açıdan doğru değil zira satışta direkt kabul görmek. Ayrıca ortak veritabanı düşündüğünüze göre sanırım .net tabanlı bir program olacak. Mali konular şirketlerin en gizli taraflarıdır. Bu yüzden .net tabanlı database ile çalışan bir programı kim tercih eder buda ayrı bir konu. Bundan sa database'i şirket bazında ayrı tutmak ve yönetmek her koşulda daha mantıklı ve akıllıca olacaktır.
  Ayrıca database ile ilgili bir sıkıntıda veya database işleminde bir şirketin uğrayabileceği sıkıntıyı ortak yaparak hepsine bulaştırmış olursunuz.
  Daha detaylı bilgi vermek isterdim ancak biraz daha bilgi sahibi olmam gerek projeniz hakkında. Umarım yardımcı olmuşumdur.
  Özelden sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. mail adresim ugursecginli at hotmail . com
  • Egox adlı üyenin fotoğrafı Egox
   program c# dilinde yazılacak ve veri tabanı olark da mssql 2008 express düşünülüyor. mesela mevcut programımız delphi 7 ile yazılmış ve firebirdsql kullanmakta. firebirdsql de program çalışırken veri tabbanı yedeklenebiliyor.ticari programda birden fazla şirketinizin hesaplarını tutabilceğinizi var sayarsak veri tabanında da bu sayıya göre db oluşturuluyor.çalışılan yıllara göre bu dbler yeniden açılıyor, geçmiş yıldan bağzı bilgiler yeni yılın db sine aktarılıyor. Açıklayıcı oldu mu bilemiyorum ama genel olarak çalışma mantığı bu şekilde.
   11 yıl önce yazılmış
  • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı siyahbeyaz
   oracle'den sasmayın derim... hastane otomasyon programı kodlamıstım islemci media sirketinde c# ile ama islem sayısı artıkca veritabanında kasılmalar. kullanıcının uzun zamanlı bekleme sürecleri ortaya cıkıordu. bunun ıcın proje acıga alınıp tekrardan oracle ile derlendi... bana kalırsa oracle'den sasmayın. client tabanlı bır sıstem olacak bildigim kadariyla. oraclenin client olayı nasıldır pek bilmiorm ama dünyanın en hızlı ve en genis icerigini alabilecekbir veritabanıdır. iki türlü sql sistemi ile calisabilme özelligide cabasi.
   11 yıl önce yazılmış
  • Egox adlı üyenin fotoğrafı Egox
   oracle'la lafım yok yanlız programı kullanacak firmalar milyonlarca kayıt girmicektir, oracle böyle bir proje için büyük diye düşünüyorum. Evet client olarak da çalışıcak.
   11 yıl önce yazılmış
  • secginli adlı üyenin fotoğrafı secginli
   Oracle çok güçlü ancak sizin işinizde buldozerle sinek avlamaya çalışmak gibi bişey olur oracle kullanmak. Mssql işinize yeterde artar bile. İlk mesajımda da dediğim gibi veritabanlarını ayırmanız bence daha mantıklı gelecektir.
   11 yıl önce yazılmış
  • Egox adlı üyenin fotoğrafı Egox
   Bilgileriniz için teşkkürler.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.