Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

kodlamada unix & windows biçimi

merhaba arkadaşlar,

linux server kullanıyorum. kodlamalarımdan bazılarını windows olarak kaydetmişim yanlışlıkla. öncelikle böyle bir durumun yaratacağı sıkıntılar nelerdir? bazı log kayıtları oluşuyor buna bağlı olarak ve yaşadığım aşırı cpu ve ram tüketimini bu sebepten oluşan loglara bağlamaya başladım. çünkü emin değilim ama şu commend onu söylüyor gibi.

/usr/sbin/mysqld --basedir=/ --datadir=/var/lib/mysql --user=mysql --log-error=/var/lib/mysql/siteismi.com.err --open-files-limit=5000 --pid-file=/var/lib/mysql/siteismi.com.pid

gerçi çok aşırı log'lar birikmiyor ama tabi loglama sisteminin mantığınıda tam olarak bilmediğim için işin ciddiyeti konusunda bilgim yok. mesela aynı hata yüzlerce defa olursa bu bir defa mı kayda geçer yoksa yüzlerce defa mı kayda geçer emin değilim vs.

ikinci olarak notepad++ ile çalışıyorum. kodladığım bir dosyayı unix olarak kaydediyorum ve servera yüklüyorum. sonrasında serverdan editleme amacıyla açtığım dosyanın kodlama biçimi windows olarak gözüküyor. bu durum neden kaynaklanıyor olabilir? ftp programı olarak filezilla kullanıyorum ve seçeneklerden bu duruma ilişkin bir düzenleme bulamadım. bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı. İlk cevabı siz yazın.