Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

dedicated server (vds) kullanımı

merhaba arkadaşlar,
ben şuan vps kullanıyorum, sunucular konusunda çok tecrübeli değilim açıkcası. dedicated'e geçmek istiyorum fakat cesaret edemiyorum. hosting firmam sunucunun kurulumu yapabileceğini söylüyor fakat teknik destek veremeyeceklerini de ekliyorlar. dedicated kullanımı zor bir iş midir, üstesinden gelebilir miyim acaba? kullanıma ilişkin kaynak araştırdım fakat derli toplu bir şey bulamadım. önerebileceğiniz kaynak var mıdır? önerebileceğiniz bir hosting firması var mıdır vs.? dedicated hakkında verebileceğiniz tüm bilgilere ihtiyacım var esasında. yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • sagoral adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  38 cevap - 2 soru
  Sunucu yönetimi ekstra bir ihtisas alanıdır. Bu şekilde asla bir sunucuya hükmedemezsin.. En kesin çözüm ücretli destek almaktır ;)
  • bensedat18 adlı üyenin fotoğrafı bensedat18
   hocam haklısınız. ücretli destek veren firma bilmiyorum. adres verebilirseniz sevinirim. umarım bütçeme uygun bişeyler çıkar.
   11 yıl önce yazılmış
 • Supervisor adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  107 cevap - 0 soru
  firma olarak ben kesinlikle natroyu oneriyorum. Dedikleri gibi hosting firmalari sunucu konusunda teknik destek vermiyorlar. Bir anlamda fiziksel bir sunucu sahibi oluyorsun ve onun tum sorumluluklari senin uzerinde oluyor. Sunucular ile ne kadar hasir nesir oldugunla orantili olarak ustesinden gelirsin. ama tavsiyem vps artik yetersiz kaldigi anda fiziksele gecmenden yana olur.
  Sunucu meselesi ile de eger cok fazla bir bilgin yok ise en basta zorlanirsin . ama daha sonra cozdukce rahatliklarini ve esnekliklerini kullanmaya baslarsin
  • bensedat18 adlı üyenin fotoğrafı bensedat18
   hocam ihtiyacımı karşılayacak uygun vps vardır fakat ücretler uçuyor bu sefer de. iyi ve uygun bir firma işimi görebilir belki ama vds işini de öğrenmek istiyorum bir yandan. hem biyerden sonra fiyat olarak da daha uygun vps'ye göre.
   11 yıl önce yazılmış
 • sinan adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  16 cevap - 5 soru
  bir çok firmada tabir edilen managed yada full managed gibi hizmetler mevcut bu hizmetler bir çok firmada artık cuzi bir ucretle sunuluyor bu paketi alarak rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
  şayet kendi sayfalarınızı barındıracaksanız bu hizmete çok ihtiacınız olmaz, yanlız ucretli bir hizmet sağlaycaksanız bu hizmeti satın almanız gerekir.

  cpanel veya plesk gibi paneller kullanımı bu hizmetlerin daha çabuk bir şekilde alınmasını sağlar.
  • bensedat18 adlı üyenin fotoğrafı bensedat18
   hocam kendi sayfamı barındıracam sadece fakat desteksiz altından kalkmam mümkün görünmüyor. çeşitli saldırılar geliyor ve tecrübesizliğimden dolayı üstesinden gelemiyorum. vps de firmam ile paslaşmam mümkün ama vds ye geçersem zannediyorum böyle bir şansımda kalmayacak.

   tecrübeli bir arkadaş bulup ortaklaşa vds alabilsek hem onun bilgisinden yararlanırım hemde ücret konusunda bir hafifletici etkisi olur ikimiz açısından.
   11 yıl önce yazılmış
  • sinan adlı üyenin fotoğrafı sinan
   şayet saldırı alan bir sayfanız var ise vps vds yada dedicated hizmetleri tümünde sorun yaşarsınız, uzman bir firmadan koruma hizmeti ve destek hizmeti almanız gerekir.
   mars,dgn firmaları ile görüşün 300 mbit e kadar koruma sunuyorlar. Korumalı bir hizmeti size faturası ortalama dedicated için 500 tl/ay gibi olacaktır.
   11 yıl önce yazılmış
  • bensedat18 adlı üyenin fotoğrafı bensedat18
   hocam o fiyat beni biraz aşar şimdilik. büyük bir site yönetmediğim için saldırılarda zannediyorum çok büyük saldırılar değildir. gel görki uğraştırıyor.
   11 yıl önce yazılmış