Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Php İle Metini Dinleme

Merhaba arkadaşlar Google translate tarzı yazılan metini dinleten bir program yapmam lazım bunu nasıl yapabilirim yada buradaki linkteki gibi bi program yapmama lazım
http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal
ilginiz için teşekkürler..
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • genckan adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  9 cevap - 5 soru
  Bu soyledigin cok basit bir mantigi var fakat epey ugrastirir seni. Eger yinede yapmak istiyorsan oncelikle eline imla klavuzunu al. Sonra imla klavuzundaki kelimeleri bilgisayarina wav olarak kaydet. Ve bu kaydettigin dosyalarin isimlerini cikardigin seslere gore isim ver. Eger bunlari yaptiysan zor asamayi gectin. Simdi ise ister delphi, ister basic hangi dili kullaniyorsan orda girilen kelimeleri hecelere ayirttirmayi dene. Eger bu islemi de yaptiysan her heceye denk gelen wav dosyalarinin isimlerini oynattir. Yazdigin kelimeleri okumaya basladigini goreceksin.

  Not: Kapsamli bir program yapmak istemiyorsan sadece kok kelimeleri seslendir.
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   nasılyapacağımı tam olarka anlamadım ama kafamda biraz mantık oturdu mesela bi metini nasıl bölecek ve bunu sırayla nasıl okutacağım imla klavuzundaki cümleleri tektek kaydetsem mesela kitap bunu kitabı kitapta yazdı yada yanlış yazdı kıtap diye bunu bulamaz ve okuyamaz ama google'de okuyor nasıl bir algoritma uygulamalıyım ??
   11 yıl önce yazılmış