Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

ilan sitesi için resim ekleme

mrb,
ilan sitesi ilan ekle sayfasında (genel ilan ekle formunun olduğu sayfanın içinde) 10 tanede ilanla ilgili resim ekleme seçeneği koymak istiyorum.
yapılacak işlemler resimlerin ftp ye ve mysql a kayıt edilmesi.
ancak resim yükleme sırasında eğer ilan ekleme olmazsa , resim yüklerken ön izleme olacağından resimler klasörü kayıtsız(mysql) resimlerle dolabilir.
bunun önlemi ve genel form mantığı hakkında yardımcı olabilirmisiz.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • azalet adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  20 cevap - 4 soru
  ancak resim yükleme sırasında eğer ilan ekleme olmazsa , resim yüklerken ön izleme olacağından resimler klasörü kayıtsız(mysql) resimlerle dolabilir.

  burda bahsettiğini tam olarak anlayamadım. Neden bahsdettiğini biraaz daha açar mısın
  • wbthh adlı üyenin fotoğrafı wbthh
   ilan ekle sayfasında resim yüklerken yüklenen resimler küçük boyutta gösteriliyor, ancak burda kullanıcı ilan vermekten vazgeçebilir veya önceki yüklediği resmi değiştirirse , her yüklenen resim, resimler klasörüne upload edilmiş oluyor.
   bu dediklerim en son yani isim soyad, ilan özellikleri, resimler de eklendi, en son ilan ekle butonuna basılmadığı manasında söylüyorum,
   11 yıl önce yazılmış
 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  az önce yazdığımı sildim, öncelikle sisteminde bir problem var bence önce ilanı eklemeli daha sonra resim girmeli kullanıcı daha mantıklı bu sayede resimlerin hangi ilana girildiği daha kolay eşleşir. Senin probleminde ise ilan ekleme ile ilgili herhangi bir problemde resim eklemesini engellersin bu sayede, ilan silindiğinde de ilan ile ilgili tüm resimleri kaldıra bilirsin. daha kolay ve daha gerçekçi bir çözüm olur.
 • efe4ka adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  28 cevap - 1 soru
  resmi yuklerken resmin ismini degistir resim_yuklenmedi.jpg boylece secim yapildiktan sonra yuklenip mysql e girilenler ve girilmeyenleri ayirt etmis oldun. girilmeyenleri kayit sirasinda da silebilirsin. veya gunde 1 kere cron job calistirip isminde yuklenmedi kelimesi gecenleri silebilirsin. bu bi yontem baska biri ise,

  1 txt dosyasina musteri_id veya iste user_id ve resim ismini kayit edersin sonra ilan verme islemi bitince musteriye ait txt yi acarsin. mysql deki kayitlara gore karsilastirirsin. olmayanlari silersin.

  diger bir yontem user in yukledigi resimleri bir SESSION da tutarsin. ilan kayit islemi bitince mysql e girilen veriler ile SESSION dakileri karsilastirip olmayan lari silebilirsin.

  baska bir yontem ise 1 temp klasoru icinde musteri id klasoru altinda resimleri tutarsin. gene ilan islemi bitince silersin klasoru.
  baska bi yontem ise , musteriye ait temp_resim sutunu tutarsin mysqlde resimleri buraya girersin. girilmeyenleri bu sutun ile kontrol ettirip silersin.

  daha bi cok yontem varda simdilik aklima gelenler bunlar.