Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

yayını kesmeden siteyi taşıma

Merhaba arkadaşlar,
sürekli veri girişi olan bir sitem var. yeni bir firmaya taşınmak istiyorum. taşınma sırasında ns ayarlarının oturması bazen 24 saatten fazla sürebiliyor. sitemi yayını kesmeden nasıl taşıyabilirim.

heralde şu şekilde yapılabilir. yeni firmaya gerekli upload işlemleri yapılır ve eski firmadaki veritabanına bağlantı kurulur. ns ayarları yeni firmanın ip'si üzerine ayarlanır. ns ayarları yapılandırılmayanlar eski firma üzerindeki, yapılandırılanlar yeni firma üzerindeki dosyalardan siteye erişirler. birkaç gün sonra da veritabanı taşınarak işlem sonlandırılır.

bu şekilde yapmam mümkün müdür?
+1
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • bilisimtr adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  27 cevap - 6 soru
  Cevabını zaten kendiniz vermişsiniz. Ancak o şekilde çözersin. Bu arada dns eskisi gibi 24 saati bulmaz. Çok nadir olur oda kayıt eden firmaya bağlı.

  Hosting kontrol panelin cpanel ise çok kolay taşırsın. Tabiikide yeni yerde de cpanel varsa işin kolay. Önce yedek al. sonrada yeni yere ip ile giriş yap oran da yedeği geri yükle. Sitenin boyutuna göre kısa zamanda taşımış olursun. Bu arada her iki cpanel de kullanıcı adı aynı olması yararınıza.
  • bensedat18 adlı üyenin fotoğrafı bensedat18
   teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.