Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Bir web sitesi yaparken ilk hangi noktadan başlarsınız?

Bir web sitesi yapacaksınız diyelim.Tasarım vs. herşeyi hazır. İlk kodlamaya admin panelinden mi yoksa kullanıcı arayüzünden mi başlarsınız ?
+1
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  genellikle template modüllü yazılımlar yaptıogım ıcın admin panelden baslarım. icerikleri veritabanına ekledikten sonra on yazılım diline inerim en sondada tasarımları verilere göre uyarlarım. tabi bu epey fazla proffesionalca oldu.

  güzel ve hızlı bir is cikartmak istiyorsanız once admin panelini bitiriniz..

  veritabanından ön arayuzune gidip geleceksiniz birde bunun sayfalamasını yapayım diyeceksiniz kalkıp 30 tane icerik eklemek zorunda kalacaksınız. bu tur durumlarda ilkinde admin panelşini yapmanızı tavsiye ederim. admin panelde kullanıcının eklecegi esas isler vardir. bu esas isleri belirlendikten sonra ön panele essas isleri eklemek kalıor ekstradan hit vs gibi ufak tefek eklentiler yaparsınız. tasarım olayı kullanıcıya göre degismelidir. kullanıcı yaptıgı calısmada sag.php ust.php vs gibi sayfa tasarımlarını parcalamışsa en sondada yada en bastada yapabilir. bilirsiniz ki zevkler ve renkler tartısılmaz..

Cevaplar

 • 1
  trfeg adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  6 cevap - 10 soru
  İlk nokta neleere ihtiyacının olduğunu fark edebilmektir. bu şekilde kullanacağın sistemi bulacaksın php .Net pyton Django gibi. Bunları seçerken en kolay kaynak bulma ve sorun yaşamayacağın sşistemi seçmelisin. Tabi en iyi bildiğini daha sonra ya bir arayüz tasarımcısına tasarım yaptıracaksın yada kendin oturup Photoshop Fireworks gibi programlar ile ara yüzü tasarlayacaksın sonrasında kalan tek iş bunu yazılım diline aktarabilmek. bir dipnot düşeyim her site programlama dili kullanacak diye bir kaide yoktur bilirsiniz. Html bile yeter bazen
  • ilkayt adlı üyenin fotoğrafı ilkayt
   Zaten bunları biliyorum.Asp.Net ile kodluyorum.Yalnızca tasarım css javascriptleri filan herşeyi hazır sitenin.İlk arayüzüne dataları çeken kodlarımı yazayım,yoksa admin panelinimi.
   11 yıl önce yazılmış
  • trfeg adlı üyenin fotoğrafı trfeg
   bence önce tasarımı bitir admini en son hallet çünkü tasarımda ekleyip çıkaracağın şeyler olabiliyor admin ile ikini bir arada yaparsan birinden diğerine atlamış olursun boşa zaman kaybı zaten tasarım tamamsa admin panelini kolayca yapabilirsin hızlıca. Bence mantıklı olanı önce site tamamen hazır olur sonra admin kısmına geçilir sonra sitenin içine gerekli ufak düzenlemeler yapılır repater düzenlemeleri veri tabanında ufak değişiklikler gibi
   11 yıl önce yazılmış
 • sharq adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  115 cevap - 124 soru
  Daha Önce Bu Soruyu Sormuştum Burdanda İnceleyebilirsin..

  http://www.uzmansorusu.com/soru/2878/adim-adim-site-tasarlama
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   Tavsiye Olarak Önce Css Falan Kullanıcı Arayüzünü Tasarla (Kodlarını Demiyorum Arayüzü) Sonrada Admin Paneli ve Kodları Tasarla Son Olarakda Kullanıcı Arayüzünün Dinamik Kodlarını class yada function ile yap işini kolaylaştırırlar ama önce adminden başla bence çünkü kullanıcı arayüzünü kodlarsan illaki biyerleri atlayacaksın başa döneceksin falan.
   11 yıl önce yazılmış