Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Mit Lisansı Nedir ? Koşulları nelerdir ?

Merhaba arkadaşlar, aslında öğrenmek istediğim konu: mit lisansı tiçari amaç için kullanılabilir mi ? yani bir mit lisansı bir dosyası çalışmamda kullanabilir ve çalışmamı satacağım. mit lisansı buna izin verir mi ?

şimdiden teşşekkür ederim.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • Kesali adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  208 cevap - 2 soru
  MIT Lisansı (okunuşu, em-ay-ti lisansı), 1988 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından hazırlanmış bir özgür yazılım lisansıdır.
  MIT Lisansı ile yayınlanan kodların sahipli yazılımlarda kullanılmasına, o yazılımın da lisansı dağıtması durumunda olanak verir. Ayrıca GPL ile uyumludur. Bir başka deyişle, GPL lisanslı bir yazılımla MIT lisanslı bir yazılımın kodları birlikte kullanılabilir ve dağıtılabilir.
  MIT Lisansı, GPL dışında, Open Source Initiative (Açık Kaynak İnsiyatifi) standartlarına ve Debian Özgür Yazılım Şartnamesi'ne de uyumludur. Copyleft değildir.

  Pardus wiki sitesinden
  • cack88 adlı üyenin fotoğrafı cack88
   merhaba, cevabınız için çok teşşekkür ederim! ama aynı yazısı başka bir kaynakda'da gördüm, fazla anlamadım. kısaca özetlerseniz çok sevinirim. yani "ticari amaçlarda kullanılabilir, cohaltılabilir ve dağıtabilir" gibi yazarsanız seviinrim. çünkü önemli bir proje üstünde çalışıyorum, bir yanlışlık yapmaktan korkuyorum. bu yüzden kısaca özetler misiniz ?
   11 yıl önce yazılmış
  • Kesali adlı üyenin fotoğrafı Kesali
   Copyleft olmadığı için MIT lisanısı ile kullandığınız bölümü o şekilde lisanslamalısınız Kalan kısım kendi lisansınızda olabilir.
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.