Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

sayfayı kapattığımda devam edermi

Linux sunucuma bir php dosyası attım.Ve php dosyasının işlemi dosya indirmek.Ben sayfayı kapattığımda onu devam ettirebilir miyim ???
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  system(""); ile terminal üzeri islem yaparsan devam edecegini düsünüyorum diger durumlarda kapatıgın gıbı ıslem duraklar.
 • reelmg adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  35 cevap - 14 soru
  eğer scriptiniz bir kütüphaneyi çalıştırıyorsa kütüphane çalışması bitene kadar devam eder sayfayı kapatmış olmanızın önemi yok ama bu sizin işinize yaramaz örneğin gd ye bir iş verdiğinizde siz sayfayı kapatsanızda o işi yapmaya devam eder ama sayfa kapandığı için herhangi bir sonuç alamazsınız aynı durum ajax kullanırken de geçerlidir ajax ile çalıştırdığınız bir php scripti siz sayfayı kapasanızda işlemi yapar bitirir ama gene sayfanıza sonuç dönmeyeceği için işleminiz askıda kalabilir bu gibi durumlar için windowstaki zamanlanmış görevler gibi birşey linuxta da var yanılmıyorsam adı cron veya crontab olarak geçiyor plesk ve cpanel de bunu kullanabileceğiniz alanlar var diye biliyorum fikir vermesi açısından burayı inceliyebilisiniz.
  http://www.lnxblog.com/linux/linux-ta-cron-zamanlanmis-gorev.html

  İyi çalışmalar.
  • spanker adlı üyenin fotoğrafı spanker
   Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız.için arada bir girebiliyorum internete bu aralar.En yakın zamanda deniycem inş. ve cevap yazıcam.Çok sağolun...
   11 yıl önce yazılmış