Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

jquery autocomplete

elimde bir textbox var. oraya bir şey yazıldıkça aşağıdaki bir div güncelleniyor. ama bu div ayrı bir nesne. jquery autocomplete eklentisinde bildiğiniz gibi sonuçlar textbox'ın bir parçası olarak hemen altına çıkıyor ve aşağı yukarı oklarıyla aralarında dolaşabiliyoruz. ama benim yaptığım gibi olunca jquery ile aşağı okun ayarını değiştirsem bile tarayıcının kendi geçmiş kelimeleri çıkıyor. yani ayarı görmüyor.

açılacak sonuçları textbox'ın bir parçası olarak, aşağı yukarı okla dolaşılabilecek şekilde nasıl yapabilirim? yani jquery autocomplete gibi. ama sonuçları basma şeklini öğrenmem lazım.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • mehmeta adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  5 cevap - 0 soru
  Merhaba,

  Bir kaç adımda yapabileceğiniz bir işlemdir. Basit olarak şu şekilde tarif edebiliriz:
  1-textbox'ınparent'ı içine başka bir div ekleyin (textbut ve div aynı yerde olması iyi olur) ve display:none position:fixed (veya duruma göre absolute) margin-top:25px özelliklerini ekleyin
  2-bu div içerisine listbox ekleyin.
  3-şimdi textbox keypress (keyup) olayına, textbox'ta en az bir karakter varsa diplay:block değişikiğini yaptırın (500 ms delay verilebilir)
  4-daha sonra, textbox içerisinde metni, sizin listbox'ınıza dolduracağınız metin dizinde arattırın (string.contains vb.)
  5-gelecek yeni listeyi lisbox'a doldurun.

  gönderebileceğim örnek şu an yok elimde, umarım anlaşılır olmuştur.
  • remy1 adlı üyenin fotoğrafı remy1
   bu mantıklı gibi geldi. ilk fırsatta deneyeceğim hocam. ama textbox'ın içinde aşağı yukarı oklara basınca umarım sapıtmaz. takıldığım bir yer olunca yine sorarım burdan.
   11 yıl önce yazılmış
  • remy1 adlı üyenin fotoğrafı remy1
   ayrıca textbox&#39;ın parentı içinde başka div ekleyin derken <input></input> arasını mı kastediyorsunuz?
   11 yıl önce yazılmış 11 yıl önce güncellenmiş
  • mehmeta adlı üyenin fotoğrafı mehmeta
   textbox'ınız bir div'in içindeyse parent bu div'dir. buna div_Parent diyelim. Siz div_Parent içine, bahsettim popup şeklinde açılacak olan div&#39;i ekleyebiirsiniz.

   ok tuş problemi için, kodlarınızı keypress olayına yazacağınız için, ok tuşlarına bastığınızda kodlar tekrar çalışacaktır. Ama siz kodun en başında girilen metni kontrol edip değişiklik yoksa return ettirebilirsiniz. Böylece ok tuşlarınıza kodunuz tepki vermez
   11 yıl önce yazılmış 11 yıl önce güncellenmiş

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.