Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

resimleri optimize etmek

merhaba arkadaşlar google speed test ile sitemi test ettim resimleri optimize edin diyor resimleri nasıl optmize edeceğiz sıkıştırma falan diyor anlamadım yardımcı olrsanız sevinirm.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • ahmet27 adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  28 cevap - 9 soru
  ŞU
  http://tools.dynamicdrive.com/imageoptimizer/
  adresden resimleri optimize edebilirsin yada siteniz wordpress ise" WP Smush.it" eklentisin indir
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   sitem wp deil ama sitedeki tüm rsimleri burdan optimize edip sonra sitememi yükleyeceğim yani daha basit bi yolu yokmu mesela siteye resim upload ederken optimize edebilecek bi kod ?
   11 yıl önce yazılmış
  • ahmet27 adlı üyenin fotoğrafı ahmet27
   öyle bir kod ben bilmiyorum mutlaka bilen cevab verecektir ama bunun için resmin KB değerini küçülten proğramlar var bu yolla resimleri optimize edebilir sonra sitene yüklersin.
   11 yıl önce yazılmış
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   yanı bu çok zor olur sitem haber sitesi resimleri yükledikten snra optimize edip tekrar mı yüklicem yada optimize edip yüklemek zor olur upload ederken optimize etsek daha iyi olur :)
   11 yıl önce yazılmış
  • ahmet27 adlı üyenin fotoğrafı ahmet27
   http://tr.spritegen.website-performance.org/ burada online olarak resimleri sıkıştırabilirsin resimleri zip olarak yüklemen gerekiyor önce deneme amaçlı sitendeki resim klasorunda bulunan resimleri ftp den çek en fazla 1 MB boyutunda zip klasor haline getir dediğim siteye upload et orada ayarları kendine göre yap ve en altta bulunan tümlaşik resim dosyası butonuna tıkla.birde bu yolu dene başka elimden bir şey gelmiyor oysa burada PHP den iyi anlayan arkadaşlar var umarım kolay bir yoldan yardım ederler.
   11 yıl önce yazılmış
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   cevapların için teşekkr ederim şimdilik bunlar da işimizi görür elbette resim optimize eden bir sınıf yada fonksiyon yazanakadar :)
   11 yıl önce yazılmış
 • yusuef adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  32 cevap - 0 soru
  https://developers.google.com/speed/
  


  Bu adresten Firefox yada Chrome için page speed eklentisini kurun. Bu eklenti ile mozilla için örnek verecek olursak Google yüksek boyutlu resimleri optimize ederek kaydedebileceğiniz linkleri yine aynı ekranda page speed eklentisi içerisinde size sunuyor.

  http://imageshack.us/f/854/pagespeed.jpg/
  


  Bu resimde göreceğiniz gibi optimized version yazan yerden uyarlanmış resimleri indirip ftp'den dosyaların üzerine atmanız yeterli.