Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Online oyun için ekip

Merhabalar;
Web tabanlı online oyun yapacak olan bir ekip kurmak istiyorum. Örn: Travian, Ogame, Tavla, farmwille.
İşe başlama tarihinden itibaren ortalama 3-5 ayda oyunu piyasaya sürmek istiyorum.Bu tarz bir oyunu yaptırmak için nasıl bir ekip kurmam gerekli?
Bu ekibin rahat iş yapabilmesi için ne tarz bilgisayarlar ve ortam gerekli?
Eskişehir de yaptırmayı düşünüyorum bulunduğunuz ilde bu iş için aylık olarak ne kadar ücret istiyorlar?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  böyle bir oyun için pc lerin grafik kartları ve işlemlemcileri sağlam olmalı.. bir adet sunucu kurulmalı. sunucu dedigim öle basit bir sunucu degil. kabin sistemli sunucu yapip projeyi ordan yönetmeli. ortalama 3 codder 1 tasarım ve grafikier isinizi görür. tabi isin uzmanı olmaları lazım. ayrica bi proje yöneticisine ihtiyac vardir. siz yemegin tarifini yazılımcının onune koyacaksınız oda yemegi yapacak misali. maas konusuna gelirsek. 1500 - 5000 e kadar gider. + ögle yemegi saglamanız gerekmektedir.
  • sharq adlı üyenin fotoğrafı sharq
   bence ilk yıl için sunucuya gerek yok normal bir host'a yüklesin eğer tutarsa sonra sunucu alabilir traviangibi bir oyun tarzından bahsediyor pek grafik kartının sağlam olması şart değil bence 2programcı 1grafik ve 1tasarımcı bu işi yürütebilir diye düşünüyorum zaten bir projenin iyi olmaı için güncel o0lması lazım yan yaptığın browser oyun her ay her hafta belirlenen periyotlarda yenilikler eklenmeli ki kullanıcıyı sitede tutsun diye düşünüyorum. fiyat konusundada bu fiyat sonuna kadar gider @siyahbeyaz'ın dediği gibi 1500den başlar
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.