Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Anonymous grubu sizin sisteme Çarşamba saat 14:01'de botnet saldırısı yapacak olsa

Anonymous grubu sizin sisteme Çarşamba saat 14:01'de botnet saldırısı yapacağını
duyurmuştur. Bu konuyla ilgili nasıl bir çalışma yürütürsünüz? Tek başınıza sisteminizin
bu saldırıyı kaldırması mümkün müdür?
 • Cevap için çok tesekkur ederim madpoet .Kolay gelsin, iyi günler.
  MehmetR 10 yıl önce yazdı
 • sağol mad poet,kolay gelsin.
  MehmetR 10 yıl önce yazdı
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • madpoet adlı üyenin fotoğrafı
  10 yıl önce yazılmış
  84 cevap - 1 soru
  DDOS en beter saldırı türü... Düşük bütçeli projeler için baş etmesi oldukça zor, gelen ziyaretçi akınına cevap verebilecek performansa sahip olacaksın başka yolu yok. Bu da gerek yazılım gerekse donanım maliyeti isteyen birşey.

  DDOS'a karşı özel router'lar var, bu router'lara sahip hosting firmasından hizmet alınabilir ama bildiğim kadarıyla etki oranı çok yüksek değil o yüzden illa ki performansı çözmek lazım.

  Anonymous gibi gruplar durup dururken saldırmaz, kişisel siteysen mümkünse saldırı nedenlerini öğrenip strateji geliştirebilirsin, kurumsalsan biraz kesenin ağzını açmak gerekir.

  Bi de bilimum hacker örgütlerin bot ağlarını kullanan lamer çoluk çocuk vardır, onlara denk geldiysen ya sabır diyip hevesini almasını ya da abilerinin kulağını çekip saldırıyı durdurmasını beklersin :)
  • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı siyahbeyaz
   internete ilk baslayanlar bilir ki. hepimiz irc ve mirc üzerinden geçmişizdir. bu botnet diyorsunuz acaba bu botnetin ne oldugunu biliyormusunuz. cogusu bilmez. botnet acıkcası bilgisayarınıza bulastırılmıs arka planda calısan bir mirc scriptir. mirc scriptin icinde public komutlar mevcuttur. kanal founderi kanalın ortasında yada belirledigi grubun private özel mesaj alanına komutlar gönderdiginde kurbanım pc sindeki mirc sindeki beli void fonksiyonlar faaliyete gecer.. işte saldırı dıyorsunuz acaba bu adam nasıl bir saldiri yapabilir ki. ddos olabilir. ping attack flood vs vs. suan dünyada baş edilmeyen yakalanması zor bir saldiri türüdür botnet. sunu unutmayalım ne kadar cok kurban varsa saldırı o kadar etkili olacaktır. yalnız soyle birsey varki. founderler artık birseyi kafayi taktımı yaparlar. cunku kendi kullandıgı mirc e bir timer komutu ekleyerek belli aralıkta saldırılar yapabilmekte. yani buda karsı taraf 7/24 saldırı yapar. ve 7/24 botlar kendini cogaltmakla mesgul olurlar.. .
   10 yıl önce yazılmış
  • madpoet adlı üyenin fotoğrafı madpoet
   Evet..
   Ping flood falan kolay, öle basit bir timer da kolay, herhangi bir pattern'i bu dediğim router'lar tespit eder zaten (en azından teoride) ama düşün ki tamamen random bir şekilde siteyi dolaş komutu verdi. Eğer zombileri çok fazlaysa yapacak bir şey yok ya cevap vereceksin tüm request'lere, ya da saldırganın sıkılmasını bekleyeceksin :)

   Saldırganın saldırı nedeni de o yüzden önemli...

   Zamanında mavi bilgisayar en popülerken DDOS yemişti, söylentiler doğruysa saldırıyı yaptıran rakip firma rusyadan birilerine bastırmış parayı. Bu tür bir saldırıdan vazgeçilmeyeceği ortada, parayı basıp sağlam bir router arkasında sağlam bir hat, sağlam bir altyapıyla cevap vereceksin...

   FotoKritik'e saldırmışlardı zamanında, moderatöre kızmış çocuğun teki, statik bir sayfa koydum şu grup saldırdığı için hizmet dışıyız diye, "beni hatırla" cookie'si olanları otomatik içeri almıştım... Site sevilen bir site olunca bir süre sonra kendi kesti saldırıyı. Sonuçta lamer'lar için reputation önemli, sevilen bir yere nedensiz saldırırsan reputation'ı artmaz, azalır... 0 maliyetle bertaraf ettiğimiz gibi bir de sitenin PR'ı oldu...

   Anonymous bildiğim kadarıyla siyasi bir grup, genelde bir mesaj vermek için saldırır o yüzden devlet kurumlarının falan ona göre altyapısı olması lazım.

   Onun dışında bir de güvenlik açıklarına dikkat çekmek için saldırabilir bazı gruplar, onda da adama kızmak yerine açığı kapatırsın, dışarıdan küfreder içeriden teşekkür edersin bence doğru olan tepki bu :)
   10 yıl önce yazılmış