Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Dönen E-postaları Okumak ?

Üyelere e-posta gönderdiğim bir servisim var. Bu serviste kayıtlı olan e-posta adreslerinin bazıları inaktif olmuş. İnaktif olan eposta sunucularından dönen postmaster mesajlarını otomatik inceleyip, veritabanından ilgili e-postayı silmek istiyorum. Aynı adrese üyelikten çıkmak isteyen mesajları da gelince onları da çıkarmak istiyorum. PHP ile yapmayı planlıyorum.

Bunun kolay bir yolu var mıdır? Bu epostaları pop3 ile bağlanıp mı çekmem lazım?

Bunu yazmamın sebebi, sanki cpanel içinde bir adrese gelen e-postaları bir web adresine parametre gönderme imkanı vardı. Tam emin değilim ama böyle bir şeyler hatırlıyorum.

Nasıl bir yol izlemem lazım ?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • eReN adlı üyenin fotoğrafı
  10 yıl önce yazılmış
  17 cevap - 9 soru
  E-postaları scripte yönlendirme seçeneği bulamadım. E-posta sunucusuna php ile pop3'ten bağlanıp, regex ile e-postaları süzüp işimi halletme yolunu seçtim.

Cevaplar

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  10 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  aslında olayı regexp ve SQL WHERE LIKE ile halledebilirsin. soyle düsünürsek postmaster den gelen mesajların coguunda mail delivery subsystem ... gibi bir mesaj gelir. sendeki servis sabit bir mesaj gönderir daime o mesajin belli alanlarını regexp ile <isim@adresi.com> seklinde maileri alip db den aratip işlem yapabilirsin. yani aklıma gelenler bunlar. başka bir yolu varmıdır bilemem.
  • eReN adlı üyenin fotoğrafı eReN
   bu şekilde kontrol edilebilir de bunu kontrol etmek için e-postayı pop3 harici bir scripte yönlendirmek mümkün müdür? Esas sorum bu epostaya nasıl ulaşacağım ? php scripti bu e-postayı pop3 ile mi çekecek, yoksa alternatif bir yol var mıdır ?
   10 yıl önce yazılmış
  • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı siyahbeyaz
   mümkün olabilir. siz sunucunun kendi e-posta servisini kullanırsanız olabilir. tabi bunun ıcın bazı yetkı ve erısım sorunları olacaktır bunun ıcın root girisi yapmanız gerekebiliecektir. ssh'den...
   yok e-posta sunucusunu gmail.com hotmail.com gibi bi mail mx nameserverine yönlendirip ordan kontrol etmişseniz iş dahada karısır ama onunda basit bir cözümü var. bildigim kadariyla bu tür servislerde gelen e-postaların kopyasını su adrese gönder bi ibare oluor. işte asıl scripti kullandıgınız sunucu altında oyle bir e-posta hesabı acarak oraya aktarım yapılır... ha maileri sunucu altında toplandıgında. horde mail vs gibi scrpitlerini kurcalayıp işin asıl nantıgını cozebilirsiniz. daha once ben böyle birseyler yapmıstım ama tam basarılı olamamıstım. ama cözdügüm mantık soyle. smtp üzerinden veri yollanıp veri alinir. alınan veriler bi klasor altında html ve txt olarak kaydedilir. fopen ve fread ile bunlara erisim saglanıp regexp ile kontrol saglanabilir.
   10 yıl önce yazılmış