Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

asp veri tabanı dot.net

merhaba arkadaşlar.. asp veri tabanı ve dat.net uygulamlarıyla ilgili bana önerebileceğiniz görsel ders uygulamaları veya görsel kaynaklar nereden bulabilirim..?? birkaç yerde buldum ama eski kaynaklar, güncel kaynaklar önerebilecek olan varsa sevinirim..
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  c# üzerinemi Visual basic üzerinemi?

  normalde asp.net ben kendim icin bazı veritabanı kllasorları olusturmustum. web.config icinden alıyordum..
  ama baska türlü yollarıda var. kimisi global.asa dan alior. yanı kullanıcıdan kullanıcıya degisir. c# üzeriniyse kullandıgım bi kac hazır DataTable Sqlcommand ve veritabanı baglantısı TRtarih EnTarih vs gibi bazı yazdıgım klasları paylasabilirim. epey işinde saglar.
  • sami- adlı üyenin fotoğrafı sami-
   abi ben program dillerini bilmiyorum, şöyle anlatayım size.
   asp.net ile yaptığımız Default.asp için bir ziyaretçi defteri oluşturdum.yani ziyaretçi defteri.aspx gibi, tabloyu yaptım. ve ben bu tobloyu artık nasıl yönlendirmem gerekiyor bilmiyorum..
   1 tane ziyaretçi defteri ve aşağıda listelenecek biçimde , bir tanede mesaj tablosu yapıcam,,
   server üzerinde çalıştırmak üzere ben bu veri tabanını nasıl hazırlar ve uygularım bilmiyorum ?? ama asp.net ile yapmak istiyorum.. acces ile yapılanbları gördüm , fakat server üzerinde nasıl çalışır ve nasıl kontrol edilir bilmiyorum..
   veri taban bağlantısı vsssss
   11 yıl önce yazılmış 11 yıl önce güncellenmiş
  • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı siyahbeyaz
   asp.net farklı veritabanları kullanilabilir.
   bunlardan bazıları

   Microsoft SQL
   MySQL
   Microsoft Access
   XML
   ezSQL
   Firebird
   interBase
   Oracle..

   veritabanı konusu sana kalmıs. yok ben direk sql seklinde bir dosya icinde calıstırcam diyorsan ezSQL araştır. ama bundan önce sana youtube de asp.net datagrid gridview repeater listview gibi videoları izlemeni tavsiye ederim. olaya daha hakim olursun. bende 5 ay önce basladım asp.net te pek ısınamadım ama herbirseyini cözdüm istedigim türden websayfası yapabilyorum. aklına ne gelirse. topu topu 6 gunde ögrendim. verilen projeyide 20 günde bitirdim. yane zor bir tarafi yok. sadece toolbox takilerin ne ise yaradıgını nasıl kullanıcagınızı bilmeniz lazım. script dilinden biraz uzaktır. nesnel programladir asp.net
   11 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.