Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

google noindex ve sonrası ?

selam,
bir sitemde yorum yoksa noindex tagı kullanıyorum; varsa kaldırıyorum. Bu kodun bir var olup bir var olmaması bir problem yaratır mı ?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • siyahbeyaz adlı üyenin fotoğrafı
  10 yıl önce yazılmış
  472 cevap - 20 soru
  mükkemel bir soru tabi seo acısından sorduysanız. evet problem olabilirde olmayabilirde.
  öncellikle sayfalarınız google xml formatında site haritasi gönderiyormu? yapılan degisikliklikler güncellemeler xml formatında googleye pingleniyor mu? imleme olayları varmıdır? oncellikle bunlara bakar. arkasindan bu islemlerden sonra google amca ne sık aralıkta sayfalarınızı ziyaret edior ne sıklıkta indexlior bunları tespit etmek. bence yaptıgınız biraz tehlıkelı bırsey. hit kaybı yasatabılır size.
  niye diye sorarsanız. google 10 sayfanı ındexlerse 11.sayfayı es gecme ihtimali yüksek. buda onun algoritmasından kaynaklanan birsey. farklıları cok severim. ama riskleride göze almak lazım. iyi calıosmalar
  • cumali adlı üyenin fotoğrafı cumali
   Sistem şu şekilde işliyor;
   Kullanıcı girip örneğin araba resimlerine yorum yapıyor yada herhangi bir konuya yorum yapıyor ve yorumu onaylandığında işte sistemde gözüküyor vs.. Önceden hazırlanmış konular / sorular vb.. var( 30k-40k postu birden google'a indexletmek mantıklı gelmedi)

   Şimdi sizin verdiğiniz cevapta anlamadığım olay şu, site haritasında url leri gönderiyorum varsayalım. Sayfada noindex tagı varsa indexlemez bildiğim kadarıyla, post daha önce google tarafından indexlenmiş de olabilir? Ben xml ile url göndersem bile sayfa noindex iken değişen ne olacak ?
   10 yıl önce yazılmış