Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Uzantıyı http yerine https yatım site gitti.Bomboş bir safya kaldı

Merhaba arkadaşlar
Uzantıyı http yerine https yatım site gitti.Bomboş bir safya kaldı böyle bir durum karşılaşan var mı yardımcı olursa çok sevinirim?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • Asiismet adlı üyenin fotoğrafı
  8 yıl önce yazılmış
  141 cevap - 18 soru
  Ben şahidim, sen karşılaşmştın. :))
  Bundan bir kaç hafta önce kupon.com (bayanlar tırnak satışı yaptıgın site) veya benzeri isimli siteni tasarlarken aynı soruyu farklı bir ifade ile sormuştun. ve barış isimli arkadaşmızda soruyu detaylıca cevaplamıştı.

  http://uzmansorusu.com ve https://uzmansorusu.com tamamen farklı siteler olabilir. bu farklılık nereden gelir. en basitinden port numaraları farklıdır.
  http protokolü standart olarak 80 numaralı port üzerinden iletişim kurarken, https ise 443 numrası üzerinden iletişim kurar. isminin sonmundaki s harfi güzellik olsun diye kullanılmamakla birlikte ingilizcedeki secure ifadesine denk düşer. açılımı Secure Hypertext Transfer Protocoldur. ve SSL dedigimiz server socket Layer üzerinde şifreli iletişim kurabilecek bir yapıya sahipdir.
  bu bilgiler dogrultusunda diyebiirizki, sitene atanmış. http her daim çalışırken, https protokül dogru yapılandırılmadıgı sürece problem yaratacakdır.
  ve son olarak https ile ulaştıgın sayfanda http ifadesi olmamalı. güvenli bir sayfada güvensiz bir port açıgı kabul edilemez. ;)
  • ajax adlı üyenin fotoğrafı ajax
   Öncelikle merhaba o dediğniz site için sorun halen devam ediyor.Sorunu gideremediğim için açıkçası işten sıkıldım ve bir hafta önce çıktım işten :D yazılımcı olmadan önce iyi bir sistemci olmak lazımmış.
   8 yıl önce yazılmış

Cevaplar

Hiç cevap bulunamadı.