Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Sanalpos

İyi geceler arkadaşlar,

Sanalpos hakkında çok bilgi sahip olmadığım için bir sorum olacak,

Kurdum ve test ettim. Ödeme formunu postladık, ödeme teyidini bankadan aldık. Gelen onay bilgisiyle birlikte, Otorizasyon Kodunu, Yada ödeme_id şeklinde kendi sistemimizde tuttuğumuz bilgilerle takip edebileceğimiz bir karşılaştırma yapmak adına Referans Kodu, Yada bankanın sisteminde gözüken ödeme ile ilgili diğer bilgileri çekebilir miyiz ?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • Asiismet adlı üyenin fotoğrafı
  8 yıl önce yazılmış
  8 yıl önce güncellenmiş
  141 cevap - 18 soru
  SANALPOS sistemlerinin güvenliği ve güveninirliği geregi, ödeme işlemlerinde satıcının bilgi kaydetmesi hoş bir durum degildir. Alıcı ödeme esnasında direk banka ile muhattap olmalıdır. çünkü gerçekleşen ticaret esnasında en güvenilir kaynak bankadır.
  Sizdeki bilgilerle banka bilgilerinde bir uyuşmazlık sözkonusu olsa bile Banka sunucularındaki bilgiler kayıtsız şartsız dogru kabul edilir.
  ve kesin emin olmamakla birlikte sanal pos alabilmeniz için müşteri bilgilerini toplamayacagınıza dair bir sözleşme kuralı olmalı.
  Şöyle bir düşünün bir kere siz bir müşterisiniz ve bir alışveriş sitesinden ürün aldınız. ödeme yapabilmeniz için kredi kartı numaranız ile birlikte şifre veya CV numaranızıda vermelisiniz. ee bu bilgileri satıcı sıfatındaki site kayıt ediyorsa, bu işlemi güveninirliği tartışmaya açılır. bankanın bu tarz bir eyleme müsade edecegini sanmıyorum. sırf bahsettiğimiz bu konular yüzünden o SSL dediğimiz şifreli özel bir protokol geliştirilmekte ve kullanılmaktadır.
  heleki sizin istediginiz şeylerin banka sunucusundan bilği talep etmek gibi bir istegin mümkün olacagına da inanmıyorum.
  Tabii yinede bankanızla görüşmeniz en iyisi ve en dogrusu olacakdır. Çünkü bu konu bankaların stratejik pazarlama politikaları ile ilğili bir konudur. Hukuksal sistemi gelişmiş güveninirlik puanı yüksek bir banka da bu tarz işlemlere müsade edebilir veya tam ters uç noktada olan iflas bayragı için direk dikmiş bir bankada bu tarz işlemlerlede karşılaşmanız mümkün.

  Ufak bir istek; talebinize olumlu bir yan ıt vern bir banka çıkarsa bir dostluk yapın ve banlkanın ismini burada paylaşınki, yatırımlarımız duman olup uçmadan önce kurtarabilelim. :)