Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Joomla kullanıcı şifresini Php ile veritabanına kayıt etmek

Merhaba

Joomla alt yapısını kullanan siteyi yeniden kodluyorum.Her şey tamam sadece kullanıcılara ait şifrelerin yeni siteye aktarılması kaldı.Daha önce Joomla kullanmadığım için bir bilgiye sahip değilim.Biraz araştırma sonucunda Joomla ilk şifrelemeyi md5 ile yapıyormuş onu öğrendim.Ancak ondan sonra tekrar bir şifreleme işleminden geçiyor ve veritabanına kayıt oluyor.Kullanıcılar eski şifrelerini değiştirmeden benim yaptığım siteye doğrudan giriş yapabilmeli.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not : Toplam kullanıcı sayısı 20-25 arasında ve kurumsal bir site.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • Kesali adlı üyenin fotoğrafı
  4 yıl önce yazılmış
  208 cevap - 2 soru
  Dediğin gibi onları şifreleri çözmen çok zor. Eğer yeni sitede şifremi unuttum kısmı varsa aslında onlara değiştirme maili bile atmana gerek yok. Giriş yapmaya çalıştıklarında şifremi hatırlat olayından yeni şifre oluşturabilirler.

Cevaplar

 • syntaxe adlı üyenin fotoğrafı
  4 yıl önce yazılmış
  3 cevap - 4 soru
  İnternetten öğrendiğim kadarıyla sorunumu çözmek bir hayli maliyetli.Şöyle ki cmsler kendilerine ait bir şifreleme kullanıyorlar ve bunu alt yapılarında bulunan frameworkler ile sağlıyorlar.20-25 kişinin şifrelerini yeni siteye taşımak için joomla framework yapısını öğrenmek pek keyifli olmasa gerek.Site de kayıtlı üyeler de siteye yılda bir kez işleri düştüğü için falan uğruyorlar.Hal böyle olunca,kendilerine yeni birer şifre göndereceğim.Daha sonra kendileri şifrelerini değiştirirler..