Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

CSS ile Photoshop tasarımı nasıl birleştiririm?

Merhabalar öncelikle.

Uzun zamandan beri programlamayla uğraşıyorum. Ancak piyasanın son zamanlarındaki beklentileri, programcıdan aynı zamanda orjinal, deyim yerindeyse mükemmel tasarımlar bekliyorlar. Daha önce template tasarım da yaptım, css tasarım da. Ancak bu ikisini birleştirme aynı tasarım da kullanmayı bilmiyorum. Önerisi veya fikri olan var mı acaba? Ya da photoshop bildiğim kadarıyla css çıktı da veriyormuş. Bu tarz bir şey mi piyasanın beklentisi?

Teşekkür ederim...
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Doğru Cevap

 • 1
  fka adlı üyenin fotoğrafı
  13 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  Merhaba,

  Soru başlığın tek başına okunnduğunda biraz "o ne abi" dedirtse de açıklamada biraz daha iyi açıklamışsın :) Photoshop css çıktıyı table'lara keserek verebiliyor, fakat çok da faydalı bir sonuç elde etmezsin. Ayrıca css çıktısı vermez, HTML çıktısı verir bunu CSS ile destekleyebilir. Bunun en basit mantığı PSD'i katman katman resim dosyası olarak kaydederek, (kendini tekrar eden imajlar teke indirgenir, mesela dikey/yatay gradyanlar) bunlar HTML üzerinde CSS ile birlikte yazılır. En klasik yöntem budur, en yenilikçi yöntem ise CSS3 ile stillendirmektir ki bu daha kolaydır.
  • serdar_alkan adlı üyenin fotoğrafı serdar_alkan
   Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle.

   Yani tasarım yönüm o kadar kuvvetli olmadığı için photoshop, fireworks tarzı programlarla pek ilgilenmedim. Ancak zaman zaman lazım oluyor. Klasik yöntemleri bir kenara bırakırsak, sizin de dediğiniz gibi daha kolay olan CSS3 ile ilgili biraz açıklama ihtiyacım var gibi de, zahmet olmazsa :D
   13 yıl önce yazılmış
  • fka adlı üyenin fotoğrafı fka
   13 yıl önce yazılmış

Cevaplar

 • serdar_alkan adlı üyenin fotoğrafı
  13 yıl önce yazılmış
  4 cevap - 17 soru
  Teşekkür ederim. :D