Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Php Üyelik Yapan Kişilere Otomatik Mail Gönderimi

Arkadaşlar bu konuda acil bir yardıma ihtiyacım var php yazılım diline pek hakim değilim ;

Yapmış olduğum bir web sitesinin üyelik bölümünde formu dolduran kişilerin mail adreslerine otomatik olarak üyeliğiniz alınmıştır, Şeklinde bir mail gönderimi sağlamak istiyorum fakat sunucularda php mail kapalı bunu phpmailler'e baş vurarak denedim fakat olumsuz sonuç aldım. Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgim yok çok acil yardımlarınızı bekliyorum.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • CodeMasterr adlı üyenin fotoğrafı
  12 ay önce yazılmış
  2 cevap - 0 soru
  Phpmailer ile olumsuz sonuç aldığınızı söylemişsiniz ama, yine de en raha ve sorunsuz PhpMailer ile yapabilirsiniz. Nasıl bir olumsuzluk yaşadığınızı detaylı aktarırsanız ben ve diğer kullanıcılar daha iyi yardımcı olabiliriz sanırım
  • sahincakan adlı üyenin fotoğrafı sahincakan
   Hocam şöyle anlatayım phpmailler ile bir dizin içerisinde mesaj gönderme script'i çalıştırıyorum olumlu şekilde çalışıyor fakat ,
   kendi oluşturduğum üyelik bölümündeki if else döngüsü arasında php mailler çalıştırdığım zaman hiç bir şekilde mail gönderimi sağlamıyor sunucularda phpmail fonksiyonu kapalı olduğu için smtp kullanmak zorundayım.
   Üyelik kaydı oluşturma konusunda bir problem yaşamadım fakat mail gönderme bölümü sanırım pasif kalıyor veya mail göndermeyi sunuculara iletmiyor.
   Benim yapmak istediğim şey smtp kullanarak üye kaydı yapan kişinin db kaydı bittikten sonra kişiye üyelik alındı veya başka bir metin şeklinde kişinin vermiş olduğu mail adresine kayıt mail'i yollamak .Bunun için bir kod dizini paylaşabilirmisiniz veya ben kendi üyelik sayfamın kodlarını mı paylaşayım ?
   12 ay önce yazılmış