Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

Css dosyaları, tanımlamaları

Merhabalar;

Şehirfırsatı, secretcv gibi büyük sitelerde bile gördüğüm birşey dikkatimi çekiyor ki başka sitelerde de var bu. Arka plandaki kodlara baktığım zaman, bir yerlerden alınmış css kodları, şema yapıları, v.b. şeyler var. Tasarımı yapan kişiler tasarımcıyız diye ortada geziniyor ama nerdeyse birçok sitede gördüm bunu hazır css dosyaları, şema yapıları, v.b.

Sizce css ile uğraşmak, sayfa tasarımı yapmak çok zor birşey mi? Şirketler sürekli iş görüşmelerinde bir yerden aşırma tasarımlar istemiyoruz diyorlar ama birçok büyük şirketin web sayfalarında bile bu tarz başkası tarafından yapılmış, şablonlar, css kodlamaları v.b bulunuyor. Bunun sebebi nedir? Kolaya kaçmak mı yoksa başka bir sebebi mi var?
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • 3
  risyasin adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  14 cevap - 0 soru
  Aslında kullandıkları CSS frameworkler.
  bu kullanıma, kolaya kaçmak değil de, Amerikayı yeniden keşfetmemek diyebiliriz.
  Seçenekler yine sana ait. sana kalmış ister kullanırsın. ister kullanmazsın.
  Sağladığı faydaları ile kazandığın zaman, onları öğrenmek için harcayacağın zamanın kat kat üstünde. herşeyden önce muazzam bir zaman tasarrufu sağlayacaklardır.
  diğer husus ise multibrowser şekilde layout oluşturmuş olursun. böylece hangi tarayıcıda nasıl bir sakat çıktı diye endişe etmezsin. bu da hem zaman kazandırır hem de geliştirici olarak sana güven verecektir.

  linkteki örnekleri inceleyebilirsin.
  http://www.webdesignbooth.com/10-promising-css-framework-that-worth-a-look/
 • uralozden adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  70 cevap - 0 soru
  Bu konuda senin gibi düşünüyorum. Tamam herkes belli bir ölçüde başka kodlardan yardım alır ama herkes kendi için birşeyler yazarsa kendini geliştirme olasılığı çook daha yüksek ben mesela kendi framework'ümü yarattım. Bence sende bu tarz birşeye gitmelisin.