Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

php' den asp.net' e geçiş

Merhaba arkadaşlar;

Çalıştığım yer bugün bana php' ye bir süre ara verip aspx siteler yapmak istediklerini söylediler. Ve bana asp.net' i öğrenmen ne kadar zaman alır diye sordular?

Şimdi sormak istediğim asp bir zamanlar ki 2 yıl geçti üzerinden kullanmıştım. php' de 3 yıldır kullanıyorum nesne tabanlı olarak da kullanıyorum. Php' yi iyi bilen birisi c# ile asp.net uygulamalar geliştirmesi (içerik sitesi, v.b.) ne kadar zaman alır? Ya da şöyle sormak daha mantıklı, php' yi iyi bilen birisini asp.net' i öğrenmesi kısa zaman alır mı, zorlanır mı? (Bu asp.net içerisine c#,ado.net falan da dahil yani)

Cevap verirseniz teşekkür ederim
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • Kemal adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  63 cevap - 10 soru
  Programlama Mantığı Hemen Hemen Aynıdır Derler hemen hemen bende sen gibiyim tek fark php yi bırakmak yerine onun üzerine başka bir programlama dili ilave etmeyi düşünüyorum.
  ama duyduklarıma göre .NET teknolojisi Muhteşemmiş :)
  php de programlama mantığını anlayabildiysen kavramakta zorlanmak değilde rahat algılarsın diye düşünüyorum gerçi aynı şeyi benim içinde öyledir diye umuyorum :)
 • huseyiniskender adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  47 cevap - 20 soru
  İstek sadece .aspx uzantılar ise, bunu php ile rahatlıkla yapabilirsin(htaccess), ama hem uzantı hemde program ilişkili olacak deniyorsa durum değişir.
 • armaganbice adlı üyenin fotoğrafı
  12 yıl önce yazılmış
  13 cevap - 0 soru
  PHP kullanmadım ama Microsoft ASP (ASP.NET öncesi) teknolojisi ile benzer olduğunu sanıyorum..
  ASP.NET (sizin değiminizle .aspx) - kullanım tercihinize göre kodlariniz (C#, VB.net ve diğer .NET ortamı dilleri) gibi dillerde geliştirebilirsiniz...
  Öncelikle .NET dillerinde uzmanlaşıp, arka planda işleriniz bu dillerle götürüp ... kullanıcı arayüzü aspx sayfalarında tasarlayabilirsiniz...
  • serdar_alkan adlı üyenin fotoğrafı serdar_alkan
   Bir kısmı işte üyelik formu yapacaksan sürükle bırak yeter, yok ajax işlemleri için menülerde seçenekler var v.b. şeyler diyor. Yani bu ifadeleri çok yerde gördüm. Kod yazmıyor muyuz hiç :))) Böyle denince sanki photoshop' da tasarım yapar gibi şeyler geliyor aklıma :)))

   gerçekten bir süre sonra dil öğrenmek yoruyor insanı. 3-4 tane dil bilmek, bunun yanında javascript, jquery, ajax gibi teknolojiler kullanıyorsunuz, işte css de ayrı bir mantık var zaten. Hepsinden sonra açıkçası bir dil öğrenmek gözümde büyüyor. asp.net' i c# ile mi vb.net ile mi kodlamak daha kolay?
   12 yıl önce yazılmış
  • armaganbice adlı üyenin fotoğrafı armaganbice
   "10 Adımda Online Satış Sitesi" Zafer Demirkol'un yazdığı kitapçığı bir okuyabilirseniz PHP deneyimlerinizle ASP.NET teknolojisinin getirdiğini olanaklar hakkında karşılaştırma yapabileceğinizi sanıyorum...
   Deneyimleriniz duymak dileğiyle.
   12 yıl önce yazılmış