Kodları lütfen aşağıdaki butonları kullanarak renklendirin. Örnek: <php> echo "Selam Dünya"; </php>
Yardım
karakter kaldı

fsockopen

selamlar, fsockopen ile mail sunucusuna bağlanan bir fonksiyonum var, fonksiyon gmail ayarları ile veya hotmail ayarları ile bağlantı yapıyor, fakat kendi mail sunucuma bağlanmak istediğimde hata veriyor, sunucu tarafında bir problem var diye düşünüyorum sunucum centos 5.5 (whm ile yönetiyorum) whm üzerinden bu fonksiyonu nasıl açabilirim.
+0
-0
Cevaba KatılıyorumKatılmıyorum
Cevap Yaz Yorum Yaz Arşivime Ekle Takip Et

Cevaplar

 • protest adlı üyenin fotoğrafı
  11 yıl önce yazılmış
  32 cevap - 6 soru
  Kendi mailine baglanırken hangi porttan baglanıyorsun? Gmail ve Hotmail'de calısıyor olması bana o portların erişiminde problem olmadıgı anlamına geliyor.

  Ama mesela turkiye icinde calıştırıyorsan bu kodu, ve smtp portuna (25) baglanıyorsan, calısmaması muhtemel. cunku telekom en son bu portu engellemişti. Bu port yerine 587 yi ya da 26 yi dene.
  • ErHaN adlı üyenin fotoğrafı ErHaN
   Teşekkür ederim, 587 üzerinde tls bağlanmaya çalışıyorum, ama burda anlamadığım şey şu gmaile 465 üzerinde ssl veya tls bağlanabiliyorum fakat kendi hesabıma 587 üzerinden bağlanmaya çalıştığımda hata variyor, koddan değilde server veya firewall dan olabileceğini bu yüzden tahmin ediyorum, soruyu yazdığımdan beri uğraşıyorum henüz çözemedim :/

   iyi çalışmalar.
   11 yıl önce yazılmış